Lietuvoje patvirtinta pirmoji koronaviruso auka: moteris iš Ukmergės buvo išrašyta iš ligoninės

Lietuvoje patvirtinta pirmoji koronaviruso auka: moteris iš Ukmergės buvo išrašyta iš ligoninės


Naktį iš penktadienio į šeštadienį paaiškėjus apie pirmąją koronaviruso auką Lietuvoje, Ukmergėje, sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis informavo, kad auka yra garbaus amžiaus moteris, ir patvirtino, kad jos mirties priežastis yra koronavirusas.


Kartu A. Šešelgis informavo, kad Ukmergės ligoninėje koronavirusu užsikrėtusi medikė turėjo apie 160 kontaktų su kitais žmonėmis, iš kurių – 127 medikai. Mirusi moteris, pripažino jis, galėjo užsikrėsti virusu būtent ligoninėje.


„1 val. nakties laboratorija patvirtino, kad žmogus mirė nuo kronaviruso“, – šeštadienį spaudos konferencijos metu apie pirmąją koronaviruso Lietuvoje auką sakė A. Šešelgis.


Kartu jis teigė, kad moteris kovo 19 d. buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės kaip sveika.


„Gydėsi Ukmergės ligoninėje, 19 d. buvo išrašyta, bet kitą dieną sugrąžinta į ją ir, deja, jos netekome“, – kalbėjo A. Šešelgis.


Jo teigimu, praėjusią savaitę koronavirusu užsikrėtusi Ukmergės gydytoja turėjo 127 kontaktus.„Šita gydytoja nebuvo niekur išvykusi ir šiandien yra nustatyta 160 kontaktinių asmenų, tarp kurių – 127 gydytojai“, – patvirtino sveikatos apsaugos viceministras.


Pasak A. Šešelgio, specialistai šiuo metu aiškinasi, kuriuo metu ir kas galėjo paskleisti užkratą ligoninėje.


„Asmens sveikatos priežiūros specialistai dabar bando išsiaiškinti, kurioje vietoje galėjo tą virusą paplatinti ir, be jokios abejonės, yra įtarimų, kad iš tos aplinkos vis dėlto bus žmogus, kuris buvo atvykęs iš užkrėstų teritorijų į Lietuvą ir nesilaikė saviizoliacijos bei karantino režimo“, – sakė A. Šešelgis, pridūręs, kad šiuo metu vyksta tyrimas.


Paklaustas, kodėl moteriai tyrimas atliktas jau po mirties, A. Šešelgis teigė, kad anksčiau įtarimų dėl koronaviruso nebuvo, bet tyrimą vis dėlto nuspręsta atlikti jau po mirties.


„Buvo visi simptomai nustatyti, (...) vis dėlto buvo priimtas sprendimas pasitikrinti ir šitas testas buvo atliktas. Jis buvo atliktas Valstybės teismo medicinos laboratorijoje. Anksčiau ta moteris nebuvo įtariama, kad turėtų kontaktų arba ji būtų užsikrėtusi virusu“, – teigė A. Šešelgis.

REKLAMA


„Medikai išleido moterį, kadangi ji turėjo ne vieną, ženkliai daugiau problemų, dėl kurių ir gydėsi ligoninėje. Įtarti, kad tos problemos, kurias ta moteris turėjo jau seniai, yra susijusios su koronavirusu, matyt, medikams pagrindo nebuvo“, – tęsė viceministras.


A. Šešelgis pripažino apie įtarimus, kad nuo koronaviruso mirusi moteris galėjo apsikrėsti būtent ligoninėje, kur dirbo ir infekuota gydytoja.


„Įtarimai tokie yra“, – patvirtino A. Šešelgis.


A. Šešelgis apie koronavirusu infekuotą Santaros klinikų gydytoją: į tyrimus reikėjo pažiūrėti plačiau


Penktadienį paaiškėjus apie dar vieną koronavirusu infekuotą mediką, šįkart – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigė nemanąs, kad buvo klaida dėl koronaviruso netirti visų gripo simptomus turinčių asmenų, tačiau pripažino, kad reikėjo į šį klausimą pažiūrėti plačiau.


„Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas būtent žmonėms, grįžusiems iš paveiktų teritorijų. Jei gydytojas tuo metu nebuvo rizikoje, tai jis nebuvo tiriamas tol, kol nepasireiškė kažkokie simptomai. Nemanau, kad tai buvo klaida, bet, deja, šiandien teks pripažinti, kad vis dėlto turėjo būti plačiau reaguojama į tokius atvejus. Kol kas palaukime, neskubėkime ir išvadas mes padarysime vėliau“, – šeštadienį spaudos konferencijos metu sakė A. Šešelgis.

REKLAMA


„Prevencinių priemonių buvo imtasi tikrai labai daug“, – tęsė viceministras.


Jo teigimu, tyrimo apimtys buvo pakankamos nuo pradžių.


„Testavimo plėtrai buvo daroma viskas, visi mėginiai buvo tiriami operatyviai“, – tikino A. Šešelgis.


Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius penktadienį informavo, jog yra priverstas saviizoliuotis, nes koronavirusas nustatytas jo kolegai medikui.


A . Šešelgis tikina, kad reagentų užteks dar kelioms dienoms: galime atlikti 1300 tyrimų


Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis informavo, kad penktadienio duomenimis šalyje yra 1300 reagentų, todėl, pasak jo, tyrimai dar kelias galės būt atlikti praktiškai visiems asmenims, kuriems bus būtinybė. Viceministras taip pat patikino, kad kitą savaitę į Lietuvą atkeliaus reikiamas reagentų kiekis tyrimams dėl koronaviruso atlikti.


„Šiandien reagentai yra paskirstyti po visas laboratorijas, jų kol kas yra pakankamai, kiek man yra žinoma, reagentų, kurie dabar yra, užteks visiems tyrimams, kurie pateks į laboratoriją, atlikti“, – prie Vyriausybės rūmų žurnalistams kalbėjo A. Šešelgis.


Sveikatos apsaugos viceministras taip pat patikino, kad logistiniai nesklandumai dėl reagentų atgabenimo jau yra išspręsti ir kitą savaitę laboratorijos jau bus aprūpintos reikiamomis jų atsargomis.


„Šiandien ryte ir vakar vakare buvo patikinta, kad nesklandumai, kurie vyko su logistika, jie yra išspręsti, ir kitą savaitę mes turėsime reagentų pakankamai, kad galėtume puikiai daryti visus tyrimus ta apimtimi, kokia tik jie pateks į laboratorijas“, – patvirtino viceministras.


A . Šešelgis informavo, kad, penktadienio duomenimis, Lietuvoje buvo likę 1300 reagentų.


„Vakarykščiais duomenimis, mes turėjome apie 1300 reagentų, tai reiškia, kad mes galime atlikti 1300 tyrimų, o tai kelių dienų tyrimai, praktiškai gali būti atlikti visiems, kuriems tik bus būtinybė“, – patikslino A. Šešelgis.