Išankstinę pensiją gaunantiems asmenims su negalia ruošiamos papildomos išmokos

Išankstinę pensiją gaunantiems asmenims su negalia ruošiamos papildomos išmokos


Seimas svarstys pensijų įstatymo pataisas, kuriomis negalią turintys ir išankstinę senatvės pensiją gaunantys asmenys išlaikytų teisę gauti ir papildomas išmokas. Iki šiol jie tokios teisės netekdavo vietoje negalios pensijų pasirinkę gauti išankstines senatvės pensiją.


Po pateikimo už šias Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas balsavo 110 parlamentarų, prieš balsavusių nebuvo ir susilaikė 6 Seimo nariai.


Kaip teigiama įstatymo aiškinamajame rašte, šiuo metu negalios pensiją gaunančiam žmogui gali būti skirta našlių pensija ar vienišo asmens išmoka. Tačiau, pasak įstatymą teikiančio konservatorių frakcijos atstovo Edmundo Pupinio, kartais neįgalūs priešpensinio amžiaus asmenys vietoje jiems priklausančios negalios pensijos pasirenka didesnę išankstinę senatvės pensiją ir taip netenka teisės į kitas išmokas.


Pasak parlamentaro, vėliau išėjus į pensiją, našlių ar vienišo asmens išmokos sugrąžinamos.


Šis įstatymo pakeitimas, kaip teigiama, panaikintų tokį prieštaravimą ir leistų žmogui gauti išmokas nuo pat išėjimo į ankstyvą pensiją.

REKLAMA


„Pabrėžiu, kalbame apie neįgalius, priešpensinio amžiaus žmones, kurių pajamos tikrai nėra didelės“, – pasisakydamas už įstatymo pateikimą teigė „valstietis“ Antanas Vinkus.


Demokratų frakcijos atstovės Laimos Nagienės siūlymu šiam įstatymo pakeitimui paprašyta ir Vyriausybės išvados.


Valstybinio socialinio draudimo fondo (VSDF) valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) duomenimis, 2023 m. gruodžio mėn. išankstines senatvės pensijas gavo 7301 asmuo, iš jų 1458 buvo pripažinti asmenimis su negalia.


Šie pensijų įstatymo pakeitimai dar bus svarstomi Socialinių reikalų ir darbo komitete (SRDK), į plenarinių posėdžių salę turėtų sugrįžti birželio 18 dieną.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 21 (2024)

    Savaitė - Nr.: 21 (2024)