Neturinčius darbo kvies įsitraukti į specialias programas

Neturinčius darbo kvies įsitraukti į specialias programas


Siekiant į darbo rinką įtraukti ilgą laiką negalinčius susirasti darbo ar apskritai nepageidaujančius dirbti asmenis, Užimtumo tarnyba, padedant šalies savivaldybėms, siūlys specialias kompleksines paslaugas.


„Taikomos vienodos praktikos savivaldybėse padeda spręsti problemas, su kuriomis susiduria ilgai nedirbantys ar nenorintys dirbti klientai. Kiekviename rajone paslaugų prieinamumas skiriasi, galimybės dar nevienodos, tačiau visur teikiama tikslinė pagalba“, – pranešime spaudai teigė Užimtumo tarnybos Priemonių organizavimo departamento l. e. p. direktorė Vaida Kamandulienė.


Suteikus įvairias kompleksines paslaugas, daugiau nei 4 tūkst. besirengiančių darbo rinkai asmenų pernai metais suteiktas bedarbio statusas ir jie pradėjo darbo paieškas, 1,7 tūkst. asmenų padėta įsidarbinti, dar 50 pradėjo savarankišką veiklą pagal verslo liudijimą.


Šiemet į užimtumo didinimo programas numatyta įtraukti 6,5 tūkst. asmenų. Anot Užimtumo tarnybos, dalis šių klientų vengia dirbti, nes turi skolų, priklausomybių, rūpinasi vaikais ar tėvais, neturi kaip atvykti į darbo vietą arba dirba nelegaliai. Kiti stokoja motyvacijos ir aktyvumo ieškant darbo ar naujų karjeros galimybių, ar nebeturi socialinių įgūdžių, nes nedirba jau ilgą laiką.

REKLAMA


Šiose programose asmenys mokomi krizių valdymo, sveikos gyvensenos, finansinio ir kompiuterinio raštingumo, taikoma priklausomybių prevencija. Teikiamos teisininko konsultacijos, psichologo, karjeros konsultanto, pavėžėjimo ir kitos socialinės paslaugos, krizių įveikimo specialistų pagalba.


ELTA inf.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)