Seimas galutinai pritarė Vyriausybės siūlymui iki 625 eurų didinti NPD

Seimas galutinai pritarė Vyriausybės siūlymui iki 625 eurų didinti NPD


Antradienį Seimas priėmė gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo projektą, kuriuo padidintas neapmokestinamų pajamų dydis (NPD) 85 eurais, nuo 540 iki 625 eurų.


Už šį projektą balsavo 126, susilaikė 1, prieš nebalsavo nei vienas Seimo narys.


BFK pirmininkas Mykolas Majauskas, kalbėdamas už šį įstatymo projektą pakartojo idėją, kad tai yra labai svarbus sprendimas, kuriuo žmonės bus skatinami dirbti, bus mažinama socialinė atskirtis ir bus sudaroma galimybė žmogui pačiam pasirinkti, kur jis gali išleisti savo sunkiai uždirbtus pinigus.


„Atkreipiu dėmesį, kad nuosekli Lietuvos valstybės politika yra mažinti darbo santykių apmokestinimą. Tą darė ankstesnė Vyriausybė, tą daro ši Vyriausybė, užtikrindama, kad socialinė atskirtis mažėtų mažinant darbo santykių apmokestinimą. Tą daro siekiant užtikrinti, kad būtų paskata žmonėms dirbti. Tam, kad patys žmonės galėtų apsispręsti, kur išleistų savo sunkiai uždirbtus pinigus“, – antradienį Seimo plenarinių posėdžių salėje teigė M. Majauskas.

REKLAMA


Premjerė Ingrida Šimonytė, taip pat pasisakydama už šio įstatymo projekto priėmimą, paminėjo politikos tęstinumo svarbą ir teigė, kad šis projektas yra reikalinga ekonominių sprendimų tąsa.


„Tai kas dabar yra siūloma, yra anksčiau priimtų sprendimų tąsa, kuri atsižvelgia į ekonomikos dinamiką“, – aiškino I. Šimonytė.


GPM įstatymo projektu siekiama tiems gyventojams, kurių mėnesio pajamos neviršija 1926 eurų (maždaug vieno Finansų ministerijos 2022 metų rugsėjį parengtame ekonominės raidos scenarijuje 2023 metams projektuojamo vidutinio darbo užmokesčio), už 2023 metus taikyti didesnį nei šiuo metu galiojantį maksimalų mėnesio NPD – 625 eurų (atitinkamai didesnį – 7500 eurų – metinį NPD); gyventojams, kurių pajamos per mėnesį viršija 1926 eurus, būtų išlaikytas šiuo metu taikomas NPD, t. y. jiems taikytinas NPD ir toliau būtų apskaičiuojamas pagal šiuo metu Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme nustatytą formulę.


1926 eurų bruto mėnesio atlyginimo riba, iki kurios taikomas NPD didėtų (palyginti šiuo metu galiojanti riba, iki kurios taikomas didesnis NPD, yra 1704 eurai), parinkta atsižvelgiant į projektuojamą vidutinį mėnesinį kitų metų darbo užmokestį ir siekiant užtikrinti tolygų mokesčių naštos pasikeitimą tarp asmenų, kuriems NPD didėja, ir asmenų, kurių NPD nesikeičia, kartu išlaikant NPD formulės paprastumą.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 05 (2023)

    Savaitė - Nr.: 05 (2023)