Seimo pirmininkė: dabartinė Vyriausybė yra geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai sudėtingu laikotarpiu

Seimo pirmininkė: dabartinė Vyriausybė yra geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai sudėtingu laikotarpiu


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavime dalyvavusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad dabartinė dešiniųjų valdžia yra geriausia, kas galėjo Lietuvai nutikti esamų iššūkių akivaizdoje.


„Perfrazavus vieną žinomą frazę, galima būtų pasakyti: vieniems sekasi ateiti į valdžią per krizes, kitiems – ne. Ir nieko čia nepakeisi. Mums pasisekė pirmuoju būdu, išbandymai, tekę mūsų valdančiajai daugumai ir jos sukurtai Vyriausybei, yra išskirtiniai“, – konservatorių suvažiavime sakė Seimo vadovė.


„Neretai tampame pavyzdžiu kaimyninėms šalims, įsivaizduoju, kiek tai kainuoja dirbantiems kertinėse ministerijose, kiek pastangų įdeda premjerė. Esu įsitikinusi, kad tiek ši valdančioji dauguma, tiek ši Vyriausybė yra geriausia, kas galėjo atsitikti šių išskirtinių iššūkių akivaizdoje“ – sakė V. Čmilytė-Nielsen.


Sekmadienį Vilniuje vyksta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavimas, kuriame oficialiai naujai kadencijai bus tvirtinamas partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

REKLAMA


Nesutinka su S. Skvernelio raginimu „perkrauti“ Vyriausybę“


Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnui Sauliui Skverneliui pareiškus, kad būtina kuo greičiau „perkrauti“ Vyriausybę, atleidžiant dalį ministrų, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia tokio poreikio nematanti.


„Aš manau, kad ši valdančioji dauguma, tiek ir Vyriausybė dirba išskirtinai sudėtingomis sąlygomis: yra ir pandemija, ir hibridinės atakos, ir daugelis tokių iššūkių, su kuriais prieš tai dirbusios daugumos ir Vyriausybės nebuvo susidūrusios. Todėl aš vertinu darbą gerai ir manau, kad nemažai politinių oponentų pripažįsta, kad tvarkomasi gerai“, – sekmadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavime žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.


S. Skvernelio manymu, epidemiologinei situacijai blogėjant, nebeliko kito kelio, kaip tik „perkrauti“ Vyriausybę, atleidžiant dalį ministrų. Tai, jo teigimu, ne tik gali sukurti naują postūmį Vyriausybės sprendimams, bet ir atkurti visuomenės pasitikėjimą valdžia – ypač tarp žmonių, kurie užsispyrė ir nesiskiepija iš principo.

REKLAMA


„Aš manau, kad problemos sprendimas būtų, jei pavyktų sutarti dėl atskirų ministrų atstatydinimo. Tai būtų labai svarbus sprendimas, nes krizes reikia spręsti. Dabar matome, kad jos nepavyksta išspręsti, matome, kas darosi su pandemija. Ji nėra suvaldyta, nėra sprendžiama. Mes milžinišku greičiu artėjame ten, kur jau kažkada buvome“, – sakė S. Skvernelis,


Tam, kad Ministrų Kabineto perkrovimas duotų naudos, politiko manymu, reikėtų atsisveikinti ne tik su tiesiogiai už pandemijos valdymą atsakingu sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, tačiau ir su Vyriausybės nariais, kurie sprendžia pandemijos sukeltus ekonominius padarinius. Be to, S. Skvernelio kritikos radare vis dar išlieka ir ministrė, atsakinga už migrantų krizės valdymą.