S. Skvernelis stebisi T. Tomilino pašalinimu iš LVŽS: praėjusią kadenciją matėme nuomonių įvairovę, tačiau kažkas stipriai pasikeitė

S. Skvernelis stebisi T. Tomilino pašalinimu iš LVŽS: praėjusią kadenciją matėme nuomonių įvairovę, tačiau kažkas stipriai pasikeitė


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Saulius Skvernelis laikosi pozicijos, kad Tomo Tomilino pašalinimas iš „valstiečių“ partijos yra praradimas, o pati frakcija, ekspremjero nuomone, taip pat smarkiai pasikeitė, lyginant su praėjusia kadencija.


„Visose partijose būna nuomonių išsiskyrimų, būna žmonių, kurie šalinami iš partijos, suspenduojami, bet yra tam tikros procedūros. Tikrai „švaistytis“ žmonėmis, ypač senais partijos žmonėmis, kurie didele dalimi rėmė partijos tapatybę, dirbo su programiniais dokumentais socialinės politikos, žmogaus teisių srityje, tai manau, yra praradimas“, – trečiadienį LRT radijui kalbėjo S. Skvernelis.


Pasak opozicijos lyderio, praėjusioje kadencijoje LVŽS frakcijoje nuomonės taip pat ne visada sutapdavo, tačiau jos būdavo gerbiamos.


„Jeigu palygini praėjusios kadencijos „valstiečių“ frakciją, kuri buvo labai didelė, labai skirtingi žmonės, mes tikrai matėme nuomonių įvairovę, pagarbą kitai nuomonei, pagarbą galbūt ir tam tikram oponentui“, – mano S. Skvernelis, kartu pažymėdamas, kad netgi frakcijai tuomet vadovavęs Ramūnas Karbauskis sugebėdavo surasti kompromisus.

REKLAMA


„Aišku, mes po to įsivėlėme į beviltišką karą su konservatoriais, kurie primetė mums žaidimo taisykles. Prasidėjo pykčio, neapykantos proveržiai iš abiejų pusių. Tačiau tai buvo visiškai kitokia dvasia, tas pats Ramūnas Karbauskis, būdamas frakcijos vadovu, sugebėdavo subalansuoti sprendimus, rasti kompromisą“, – sakė jis.


Visgi, ekspremjeras mano, kad „valstiečių“ frakcijoje po pastarųjų Seimo rinkimų įvyko tam tikrų pokyčių.


„Po rinkimų kažkas yra stipriai pasikeitė, tai nėra 2016 metų LVŽS žmonės, kurie atėjo su didžiuliu pozityvu, ir tuomet žmonės mumis pasitikėjo (...), manau, kad tai nėra nei Rimos Baškienės, Tomo Tomilino, Stasio Jakeliūno, Viktoro Pranckiečio ar Viktoro Rinkevičiaus frakcija ar partija, pokyčiai yra įvykę“, – samprotavo opozicijos lyderis.


Visgi parlamentaras tikina, kad nors ir nėra LVŽS partijos narys, tačiau jis su R. Karbauskiu kalbasi. Vis dėlto „valstiečių“ pirmininkui taktiką esą padiktuoja vienas žmogus.


„Partijos pirmininkas pasirinkęs atitinkamą taktiką. Labai gaila, kad tą taktiką jam dažniausiai „rekomenduoja“ vienas žmogus ir jis jo klauso“, – teigė S. Skvernelis.