Seimo pirmininkė užstoja iš posto verčiamą Ž. Pavilionį: atleisti vien dėl provokacijos būtų netoliaregiška

Seimo pirmininkė užstoja iš posto verčiamą Ž. Pavilionį: atleisti vien dėl provokacijos būtų netoliaregiška


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen gina iš Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininko pareigų verčiamą Žygimantą Pavilionį. Pasak jos, opozicijos gretose brandinamas siekis iš Seimo komiteto pareigų atleisti Ž. Pavilionį vien dėl to, kad šis įkliuvęs į Rusijos provokatorių pinkles prikalbėjo kontraversiškų dalykų, yra netoliaregiškas ir klaidingas.


„Aš manau, kad priimti sprendimus remiantis provokacija būtų labai netoliaregiška, tai būtų klaida“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė Seimo vadovė.


„Tie, kurie kelia klausimą dėl Ž. Pavilionio tinkamumo, siedami su šia provokacija, tikrai sukuria ar mėgina sukurti labai pavojingą precedentą – dar labiau paskatinti priešiškų valstybių veikėjus toliau kiršinti mūsų politikus ir siekti savo tikslų, o tas tikslas – kad mes skaldytumės, kad užsienio politikoje būtume mažiau vieningi“, – argumentavo V. Čmilytė-Nielsen.


Todėl, pasak jos, žvelgiant iš tokios perspektyvos, sunku pasakyti, kas labiau pasidavė provokacijoms: Ž. Pavilionis, kuris opozicionieriumi Leonidu Volkovu apsimetusiam provokatoriui prikalbėjo kontraversiškai vertinamų dalykų, ar opozicija, kuri tuo remiantis, siekia iš URK pirmininko pareigų išversti konservatorių.

REKLAMA


„Man kyla klausimas, kas labiau jai pasiduoda: ar Žygis Pavilionis, kuris, mano vertinimu, naudojo netinkamą retoriką ir formą – tai jis ir pripažįsta, ar tie politikai, kurie dabar kelia klausimą dėl jo tinkamumo eiti pareigas ir iš esmės dirba kažkieno kito primestu scenarijumi“, – teigė Seimo vadovė.


Ž. Pavilionis kritikos susilaukė po to, kai Rusijos provokatoriai, žinomi pravardėmis „Vovan“ ir „Lexus, išplatino vaizdo įrašą, kuriame apsimetus Kremliaus opozicionieriumi L. Volkovu užsienio politikos temomis buvo pakalbintas Ž. Pavilionis. Sumontuoto įrašo pabaigoje Ž. Pavilionis pašnekovą ragina nekreipti dėmesio į prezidentą G. Nausėdą užsienio politikos klausimais, esą jis tėra tik „simbolinis“. Būtent Ž. Pavilionio teiginiai Lietuvos viešojoje erdvėje susilaukė daugiausiai dėmesio.


„Tu nekreipk dėmesio (...). Premjerė galvoja kaip aš. Užsienio reikalų ministras galvoja kaip aš, mes esame didžiausia partija, pas mus – parlamentinė respublika, o prezidentas tik simbolinis“, – opozicionieriumi apsimetusiam provokatoriui iškarpytame pokalbyje apie demokratijos siekį Rusijoje teigė Ž. Pavilionis.

REKLAMA


Ž. Pavilionis savo klaidą pripažino


Žygimantas Pavilionis antradienį kreipėsi į parlamento narius apgailestaudamas ir iš dalies pripažindamas padarytas klaidas. Į Rusijos provokatorių pinkles įkliuvęs konservatorius pripažino nebuvęs itin atsargus kai Kremliaus opozicionieriumi Leonidu Volkovu apsimetusiam veikėjui kalbėjo nevienareikšmiškai viešojoje erdvėje sutiktus dalykus apie užsienio politiką bei gyrėsi turimais ryšiais Amerikos Kongrese ar Vokietijos ir Švedijos politikų gretose.


Nors Ž. Pavilionis ir ne kartą pažymėjo, kad viešojoje erdvėje atsidūrusio įrašo nereikėtų rimtai vertinti, kad tai tik Kremliaus specialiųjų tarnybų inicijuota informacinė provokacija, visgi aštrios kritikos Gitanui Nausėdai dažniausiai negailintis konservatorius išreiškė apgailestavimą dėl savo žodžių, esą prezidentas Lietuvoje tik simbolinis.


„Apgailestauju, jei kažką mano žodžiai, net ir suklastoti, įžeidė“, – Seimo nariams teigė URK pirmininkas.


Seimo „opozicija surinko parašus dėl nepasitikėjimo Ž. Pavilioniu


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos iniciatyva surinkti parašai dėl nepasitikėjimo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Ž. Pavilioniu. Pasak Seimo „valstiečių“, parašai pradėti rinkti po to, kai Ž. Pavilionis davė skandalingą interviu Rusijos propagandistams, kuriame, net deramai neįsitikinęs, su kokiais asmenimis bendrauja, šiems asmenims atskleidė Lietuvos diplomatijos veikimo principus, strateginius tikslus bei savo pasisakymais trečiųjų valstybių piliečių akyse siekė sumenkinti valstybės vadovo vaidmenį užsienio politikoje.Opozicinė Seimo Darbo partijos frakcija irgi mano, kad Ž. Pavilionis nebegali vadovauti Užsienio reikalų komitetui.


Prezidentūrą Ž. Pavilionio teiginiai nuvylė


Prezidentūra sako, kad nepaisant to, jog Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis ir pateko į paspęstas Rusijos provokatorių žabangas, jo išsakytos tezės apie prezidentą neatrodo iškarpytos.


„Tai niekaip neatmeta pokalbio turinio, kuris, ko gero, nebuvo iškraipytas, nes tai labai panašu į Užsienio reikalų komiteto pirmininko žodyną. Tas turinys, deja, yra šiek tiek nuviliantis“, – LRT radijui pastarąją savaitę sakė prezidento patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 47 (2022)

    Savaitė - Nr.: 47 (2022)