V. Čmilytė-Nielsen: Vyriausybės ketinimas pratęsti karantiną iki birželio pabaigos yra racionalus ir nuoseklus

V. Čmilytė-Nielsen: Vyriausybės ketinimas pratęsti karantiną iki birželio pabaigos yra racionalus ir nuoseklus


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nuosekliu ir racionaliu laiko Vyriausybės ketinimą trečiadienį spręsti dėl karantino pratęsimo iki birželio pabaigos.


„Aš manau, kad tai būtų nuoseklu. Ši Vyriausybė nuo pat darbo pradžios valdydama pandemiją stengėsi eiti žingsnis po žingsnio, mažais žingsneliais atlaisvinimo keliu“, – „Žinių radijui“ sakė Seimo pirmininkė.


„Tad planas laikytis karantino iki birželio pabaigos man jis atrodo racionalus. Žinoma, kas savaitę reikia vertinti kaip situacija keičiasi“, – pridūrė ji.


Politikės teigimu, epidemiologinė situacija šalyje gerėja, tad į artėjančią vasarą galima žvelgti su optimizmu.


„Vertinant tai, kad vakcinavimo tempai yra geri, kad vis mažėja susirgimų skaičiai, kad hospitalizacijų mažiau – dėl to mes galime tikrai optimistiškai žvelgti į vasarą. Tačiau atlaisvinimai turi būti pamatuoti“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.


Tai, kad trečiadienį Vyriausybė ketina spręsti dėl karantino pratęsimo, Seime žurnalistams antradienį patvirtino premjerė Ingrida Šimonytė.


„Vyriausybė spręs dėl karantino nutarimo pratęsimo, kadangi tas nutarimas yra daugybę kartų keistas, tai bus išdėstyta tam tikra nauja redakcija, kad visiems būtų lengviau orientuotis. Turbūt siūlysime pratęsti iki birželio pabaigos“, – antradienį žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)