G. Landsbergis: „Baltarusija virsta vienu dideliu kalėjimu“

G. Landsbergis: „Baltarusija virsta vienu dideliu kalėjimu“


Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienio vakarą tviterio paskyroje parašė komentarą dėl Baltarusijos režimo paskelbto draudimo piliečiams išvykti iš šalies ir teigė, kad dėl sienų uždarymo šalis tampa vienu dideliu kalėjimu gyventojams.


„Baltarusijos diktatoriui Lukašenkai neužtenka daugiau nei 400 politinių kalinių. Sienų uždarymas reiškia, kad visa šalis 10 mln. žmonių tampa didžiuliu kalėjimu. Nereikia ir dešimties marų – pasitrauk ir leisk žmonėms gyventi!“, – tviterio paskyroje rašė G. Landsbergis.Baltarusija laikinai uždraudė beveik visiems jos piliečiams išvykti iš šalies, įskaitant ir tuos, kurie turi leidimą gyventi užsienyje.


Išimtys taikomos darbo reikalais išvykstantiems Baltarusijos valstybės tarnautojams bei valstybės transporto personalui.


Baltarusijos valstybės sienų komiteto sprendimas priimtas po to, kai buvo nukreiptas ir Minske priverstinai nutupdytas keleivinis „Ryanair“ lėktuvas ir suimtas juo skridęs Baltarusijos disidentas Ramanas Pratasevičius ir jo draugė Sofija Sapega.