M. Majauskas: ekonominių santykių su Baltarusija įšaldymas Lietuvos ekonomiką paveiktų sąlyginai nedaug

M. Majauskas: ekonominių santykių su Baltarusija įšaldymas Lietuvos ekonomiką paveiktų sąlyginai nedaug


Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad net pagal juodžiausią scenarijų ekonominių santykių su Baltarusija įšaldymas Lietuvos ekonomiką paveiktų sąlyginai nedaug.


„Preliminariais duomenimis, ekonominių santykių įšaldymas didelio poveikio Lietuvos ekonomikai neturėtų, net pačiu juodžiausiu scenarijų bendra įtaka Lietuvos ekonomikai per kelerius metus nesiektų 1 proc. bendrojo vidaus produkto“, – LRT radijui trečiadienį sakė M. Majauskas.


Tuo metu Baltarusija, jei imtųsi atsakomųjų veiksmų ir nutrauktų prekybą su Europos Sąjunga (ES), anot jo, prarastų labai svarbų užsienio valiutos šaltinį.


„Tai dar labiau padidintų Baltarusijos rublio devalvaciją, todėl mažai tikėtina, kad prekyba su ES būtų visiškai nutraukiama iš Baltarusijos pusės. Net jei būtų kažkokie atsakomųjų akcijų bandymai, tikėtina, kad ilgai nesitęstų, nes reikia atkreipti dėmesį, jog jau šiuo metu Baltarusijos biudžeto deficitas siekia 4 proc. (...) Kiek save atsimenu, vis prognozuodavome Baltarusijos bankrotą, tačiau ji vis išgyvendavo, nes finansų sistema laikosi ant Rusijos paskolų“, – sakė M. Majauskas.

REKLAMA


„Finansų sistema – ant Rusijos, o ekonomika laikosi ant eksporto į ES ir ne NVS šalis, kas sudaro apie 67 proc., taigi ekonominės sankcijos ES lygiu būtų tikrai labai skausmingos Baltarusijai“, – apibendrino Seimo BFK pirmininkas.


Diskusijos apie platesnių sankcijų taikymą kilo po to, kai Baltarusijos režimas sekmadienį Minske priverstinai nutupdė iš Graikijos į Lietuvą skridusį keleivinį lėktuvą, kad suimtų opozicijos žurnalistą ir aktyvistą Ramaną Pratasevičių.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 15 (2024)

    Savaitė - Nr.: 15 (2024)