G. Paluckas: socialdemokratai palaikys vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimą

G. Paluckas: socialdemokratai palaikys vienos lyties asmenų partnerystės įteisinimą


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Gintautas Paluckas teigia, kad jo vadovaujama partija palaikys Laisvės partijos siekį įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę. Vis dėlto, pabrėžė socialdemokratų pirmininkas, šis klausimas bus vertybinis išbandymas naujajai valdančiajai daugumai.


Laisvės partija tokį siekį planuoja įgyvendinti per pirmąsias 100 dienų valdžioje.


„Aš nežinau, ar toks skubėjimas būtinas. Kita vertus, jei partija ateina su savo tam tikromis nuostatomis, kurias nori įgyvendinti, tai ir turi tam galimybes, aš nematau nieko blogo“, – penktadienį „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sakė G. Paluckas.


Jo teigimu, tarp koalicijos partnerių gali būti nepritariančių vienos lyties asmenų partnerystės įstatymo priėmimui. Dėl to šis klausimas, pasak G. Palucko, bus „vertybinis išbandymas“ naujai valdančiajai koalicijai.


„Dėl partnerystės įstatymo – šis projektas yra parengtas dar 2017 metais, tiesiog guli stalčiuje, jį ištraukti, užregistruoti ir pamėginti priimti tikrai formalios problemos nėra. Manau, kad valdantieji tai sugebės, bet matau kitą problemą – kad viduje tiesiog nesusitars, į Vyriausybės programą netrauks ir čia bus individuali vieno iš koalicijos partnerių iniciatyva“, – teigė LSDP pirmininkas.

REKLAMA


G. Palucko teigimu, socialdemokratai palaikys šią iniciatyvą.


„Ar ta iniciatyva rinks balsus, ar ne, negaliu pasakyti, bet mūsų programoje partnerystės įteisinimas yra įrašytas ir mes savo balsais tai palaikysime“, – patvirtinto politikas.


„Šis klausimas pirmiausia aktualus ne Laisvės partijai, o tiems žmonėms, kurie negali įteisinti savo santykių – jie laukia dešimtmečius. Aš nematau nieko blogo, kad ta iniciatyva atsiras darbotvarkėse“, – pridūrė G. Paluckas.


G. Paluckas: sudarysime dalinę šešėlinę Vyriausybę


Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas teigia, kad jo vadovaujama partija, kaip ir „valstiečiai“, tikrai sudarys dalinę vadinamąją šešėlinę Vyriausybę.


„Mūsų frakcija, lyginant su praėjusios kadencijos pabaiga, šiek tiek padidėjo, tai (...) tikrai sutvirtina galimybes koordinuoti veiklą ir idėjas, realizuoti iniciatyvas iš programos“, – penktadienį „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sakė G. Paluckas.

REKLAMA


Jo teigimu, socialdemokratai su savo daliniu šešėliniu Ministrų kabinetu supažindins ir kitas politines jėgas – tiek valdančiąsias, tiek esančias opozicijoje.


„Galvojame. Mes, matyt, irgi turėsime savo dalinį šešėlinį kabinetą. Pagal frakcijos narių skaičių ir kompetencijas, kurios kai kur dubliuojasi, mes kol kas nebūsime pajėgūs paruošti viso kabineto, tačiau jungsime žmones ir iš šalies, kurie taip pat galės pridėti prie šešėlinio kabineto“, – kalbėjo socialdemokratų lyderis.


„Mes tikrai iš opozicijos pateiksime socialdemokratinę alternatyvą tiek valdantiesiems, tiek kolegoms „valstiečiams“, – pridūrė G. Paluckas.


Trečiadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis Žinių radijuje taip pat kalbėjo, kad partija sudarys šešėlinį Ministrų kabinetą, kuriam tikriausiai vadovaus dabartinis premjeras Saulius Skvernelis. Politikas sakė, kad šešėlinis kabinetas reaguos į valdžios sprendimus ir teiks alternatyvius pasiūlymus.