L. Linkevičius po pokalbio su S. Cichanouskaja: jaučiasi geriau, apie savo planus pasakos pati

L. Linkevičius po pokalbio su S. Cichanouskaja: jaučiasi geriau, apie savo planus pasakos pati


Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad Sviatlana Cichanouskaja jaučiasi geriau ir artimiausiu metu kalbėsis pati su žiniasklaida. Ministras taip pat sako nežinąs, ar S. Cichanouskaja kurs egzilinę Vyriausybę.


„Mes taip detaliai nekalbėjome apie tai. Tiesiog pabrėžtinai nenorime nieko fursuoti ir skubinti. Tegul ji pati pasako, ką ji planuoja daryti. Mūsų tikslas buvo atitolinti ją nuo grėsmės, kad ji būtų saugi su savo vaikais ir atsigautų nuo streso, kurį patyrė. Toliau reikėtų neskubinti reikalų (...) Mes patys tikrai neformuosim kitų šalių Vyriausybių. Mes daugiau dėmesio skirsime darbui su pilietine visuomene“, – sakė L. Linkevičius.


Pasak jo, S. Cichanouskaja šiuo metu jaučiasi geriau ir artimiausiu metu bendraus su žiniasklaida pati.


„Ji jaučiasi geriau. Ji po truputį atsigauna ir bendraus su žiniasklaida. Ji saviizoliacijoje šiuo metu. Manau, kad ji pati daugiau papasakos, kada norės ir galės“, – sakė jis.


Antradienį užsienio reikalų ministras L. Linkevičius patvirtino, kad S. Cichanouskaja yra Lietuvoje.


Sekmadienį vykę Baltarusijos prezidento rinkimai baigėsi be netikėtumų. Nedemokratiškais laikomuose rinkimuose jau ketvirtį amžiaus šalį valdantis A. Lukašenka esą surinko 80,23 proc. rinkėjų balsų, rodo preliminarūs Baltarusijos centrinės rinkimų komisijos (CRK) paskelbti rezultatai.


Pagrindinė A. Lukašenkos oponentė Baltarusijos prezidento rinkimuose S. Cichanouskaja atmetė oficialius rezultatus.

REKLAMA


Paskelbus balsavusių rinkėjų apklausų rezultatus, nuo sekmadienio Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su teisėsauga.


Per saugumo pareigūnų ir protestuotojų susirėmimus naktį į antradienį žuvo žmogus, dar dešimtys buvo sužeisti.