G. Nausėda: J. Narkevičiaus likimas ne premjero ir ne valdančiųjų lyderio rankose

G. Nausėda: J. Narkevičiaus likimas ne premjero ir ne valdančiųjų lyderio rankose


Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus likimas yra ne premjero ir ne valdančiosios koalicijos lyderio rankose. Kaip Delfi teigė šalies vadovas, dėl susisiekimo ministro tolimesnės ateities sprendžia Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis.


„Jeigu atvirai, raktelis yra net ir ne pas premjerą, ir ne pas poną Karbauskį“, – apie susisiekimo ministro likimą portalui Delfi teigė G. Nausėda.


Delfi paklausus, ar Vyriausybė LLRA-KŠS lyderio V. Tomaševskio įkaitė G. Nausėda pripažino, kad toks yra jo asmeninis situacijos vertinimas.


„Vadinkite tai kaip norite. Tai mano situacijos vertinimas, aš jį išsakiau“, – interviu sakė šalies vadovas.


LRT tyrimų skyrius teigia išsiaiškinęs, jog Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguotas susisiekimo ministras J. Narkevičius, prieš dešimtmetį ėjęs aukštas pareigas Vilniaus savivaldybėje, už sėkmę renovacijos konkursuose iš bendrovės „Sodžiaus būstas“ esą galėjo reikalauti 10 procentų nuo laimėtų sumų. LRT tyrimų skyriaus duomenimis, už tuos pinigus esą buvo rekonstruotas J. Narkevičiaus namas Trakuose. Pats ministras kaltinimus neigia.


G. Nausėda: ekonomikos ir inovacijų ministro kėdę galėtų užimti Ž. Vaičiūnas


Naujienų portalui Delfi duotame interviu prezidentas Gitanas Nausėda atskleidė, ką norėtų matyti vadovaujantį Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Šalies vadovas teigė, kad jau kuris laikas tuščią ministro kėdę galėtų užimti dabartinis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

REKLAMA


Prezidentas Delfi tvirtino, kad Ž. Vaičiūno kandidatūra yra priimtina tiek jam, tiek premjerui Sauliui Skverneliui, tačiau kartu ir sukurianti dar vieną problemą – poreikį ieškoti vadovo energetikos ministerijai.


„Aš kalbu apie poną Vaičiūną. Aš norėčiau, kad ponas Vaičiūnas būtų ekonomikos ir inovacijų ministru likus keliems mėnesiams iki kadencijos pabaigos“, – sakė prezidentas, pridurdamas, kad tai, ar šis sumanymas bus realizuotas priklausys ir nuo energetikos ministro, šiuo metu laikinai einančio ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas, apsisprendimo.


„Šiuo metu turbūt daug kas priklauso nuo pono Vaičiūno apsisprendimo. Aš jį labai drąsinčiau šias pareigas užimti, niekas dar oficialiai neteikia pasiūlymo, kol nėra sutikimo“, – teigė prezidentas.


Tiek G. Nausėda, tiek premjeras Saulius Skvenelis pastaruoju metu ne kartą užsiminė, kad yra svarstomos kelios kandidatūros į ekonomikos ir inovacijų ministro postą.


Koronaviruso sukeltiems ekonominiams padariniams svarbi Ekonomikos ir inovacijų ministerija apie septynis mėnesius neturi nuolatinio vadovo. Prezidentui G. Nausėdai atmetus premjero teiktą Luko Savicko kandidatūrą valdantieji tikino, kad geresnių pasiūlymų už pirmiau teiktąjį neturi, todėl naujų kandidatų prezidentui jie nebesiūlys.


Vis dėlto prasidėjus COVID–19 pandemijai bei sulaukus nemažai kritikos iš verslo atstovų, premjeras dar balandžio mėnesį užsiminė, kad diskusijos dėl naujo ministro paskyrimo su G. Nausėda vėl pradėtos.