Epidemiologė: virusu užsikrėtusiųjų šalies viduje skaičius viršija įvežtinius atvejus

Epidemiologė: virusu užsikrėtusiųjų šalies viduje skaičius viršija įvežtinius atvejus


Užsikrėtusiųjų koronavirusu šalies viduje skaičius jau viršijo įvežtinius atvejus, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.


„Koronaviruso plitimas Lietuvos visuomenėje jau viršijo įvažiavusių susirgusių asmenų, kuriuos mes registravome, (skaičių. – ELTA). Prieš tai buvo tik įvežtiniai atvejai, dabartiniu metu didesnis plitimo skaičius yra asmenų, kurie susirgo niekur nebuvę, tiesiog kontaktavę tarpusavyje: šeimose, darbovietėse“, – penktadienį LRT radijui teigė D. Razmuvienė.


Jos teigimu, stebint tokį koronaviruso plitimo posūkį, vienintelė priemonė epidemiją sustabdyti lieka asmenų saviizoliacija.


„Saviizoliacija, kuri yra dabar rekomenduojama, ypač artėjant savaitgaliui, yra labai svarbi. Virusą gali sustabdyti tik mūsų sąžiningas buvimas namie“, – pabrėžė D. Razmuvienė.


Penktadienio duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra 696 patvirtinti koronaviruso užsikrėtimo atvejai.


D. Razmuvienė teigia, kad užsikrėtusių medikų skaičius augs: dažniau užsikrečia slaugytojai ir padėjėjai


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė Daiva Razmuvienė informavo, kad penktadienį koronavirusu serga apie 100 medikų. Pasak jos, tai sudaro beveik 15 procentų visų Lietuvoje užsikrėtusių žmonių. Kartu ji pažymi, kad užsikrėtusių gydytojų tarp visų sveikatos įstaigose koronavirusu sergančių darbuotojų yra tik mažoji dalis. D. Razmuvienės teigimu, dažniau užsikrečia slaugytojai ir padėjėjai.

REKLAMA


„Skaičiai skiriasi, nes yra registruojami vis nauji kontakte buvę asmenys, kurie dirbo gydymo įstaigose, – jiems ateina teigiami atsakymai. Šį rytą serga apie 100 medikų, ir tai sudaro apie 14,6 procento nuo visų susirgusiųjų“, – LRT radijui teigė D. Razmuvienė.


Pasak jos, kitose šalyse užsikrėtusių gydytojų skaičius yra panašus.


„Ispanijoje yra toks pats sergamumo procentas, kitose šalyse, kurios pateikia duomenis, pavyzdžiui, Italijoje, serga kas 10 medikas. Pas mus nėra mažas gydytojų sergamumas. Tačiau tai nėra tik gydytojai, jų dalis sudaro mažesnę dalį, serga ir slaugytojos, ir padėjėjos – tai tie žmonės ir sudaro medikų vadinamą susirgusiųjų skaičių“, – teigė D. Razmuvienė.


Ji prognozavo, kad užsikrėtusių medikų dalis Lietuvoje ilgainiui tik augs.


„Kadangi yra nemažas kontaktinių asmenų skaičius, kurie yra saviizoliacijoje (...), tarp jų yra ir medikų (...) tad susirgusių medikų skaičius tikrai didės“, – akcentavo ji.


Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 696 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.