Koronavirusas Kinijoje: trečias lietuvis informavo esąs Uhane

Koronavirusas Kinijoje: trečias lietuvis informavo esąs Uhane


Trečiadienį Vyriausybėje pasitarimo metu aptarė susidariusią situaciją dėl Kinijoje plintančio koronaviruso.


Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius informavo Ministrų kabinetą, kad trečiadienį į ministerijos kreipimąsi atsiliepė trečias lietuvis, gyvenantis koronaviruso židinyje – Uhano mieste. Vis dėlto ministras patikino, kad visi trys lietuviai pageidauja toliau likti Uhane, jie jaučiasi gerai ir yra sveiki.


„Visi trys, kurie yra Uhane, jie niekur nenori važiuoti, jie gerai jaučiasi, sveiki, ramūs. Jei bus poreikis grįžti į tėvynę, tai tokius atvejus koordinuoja centras Paryžiuje. Palaikome ryšį, kol kas tokių poreikių nėra“, – patikino L. Linkevičius.


Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad situacijos suvaldymui yra informuotos savivaldybės, jų gydytojai, taip pat pasitelktos nevyriausybinės organizacijos, pavyzdžiui, Raudonojo Kryžiaus savanoriai prisijungia prie patikrų oro uoste. Esant poreikiui, reikalingas priemones, pasak sveikatos apsaugos ministro, įgyvendins ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

REKLAMA


„Nacionalinio visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija šią savaitę turės jau priemones, reikalingas diagnostikai – pačio viruso infekcijos nustatymui, jei toks poreikis būtų“, – patvirtino A. Veryga.


Tuo tarpu vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė informavo, kad Lietuva pirmoji ES suskubo įgyvendinti tam tikras prevencines priemones.


„Lietuva pirmoji iš ES valstybių, kuri ėmėsi prevencinių priemonių, kalbant apie koronavirusą, ir mes pirmieji oro uoste organizavome gyventojų informavimą ir keleivių patikrą, siekiant užkirsti kelią šio viruso atsiradimui mūsų valstybėje“, – Vyriausybės pasitarime kalbėjo R. Tamašunienė.