Nuo liepos standartinė sąskaita už elektrą turėtų sudaryti apie 15,7 euro

Nuo liepos standartinė sąskaita už elektrą turėtų sudaryti apie 15,7 euro


Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius sako, kad visuomeninė elektros kaina nuo liepos mėnesio mažės dėl pasikeitusių prognozių, kurios buvo nustatytos antrajam šių metų ketvirčiui. Anot jo, standartinė sąskaita sumažinus tarifą antroje šių metų pusėje turėtų sudaryti apie 15,7 euro per mėnesį.


„Esminės priežastys, dėl ko mažėja visuomeninė elektros energijos kaina (...) yra ta, kad prognozuojama elektros energijos kaina yra mažesnė, negu buvo nustatyta šių metų antrajam ketvirčiui. Tai leidžia mažinti visuomeninės elektros energijos kainą antram pusmečiui“, – ketvirtadienį žurnalistams kalbėjo R. Pocius.


„Standartinė sąskaita, paprastai standartinio plano vartotojas suvartoja apie 80 kWh per mėnesį, tai šių metų antrajam ketvirčiui tokia sąskaita sudarytų apie 17 eurų, o sumažinus tarifą nuo liepos 1 d. ši sąskaita galėtų sumažėti beveik 1,4 euro ir sudaryti apie 15,7 euro per mėnesį“, – pažymėjo jis.


Vis tik garantuoti, kad kainos išliks žemame lygyje ir tolimesniu laikotarpiu, R. Pocius negalėjo.


„Garantuoti, kad kainos visada bus tokiose žemumose negalime, nes visas priklausys nuo to, kokios kainos bus tiek elektros energijos, tiek gamtinių dujų didmeninėse rinkose. Darys įtaką geopolitiniai veiksniai ir visi kiti dalykai. Yra daug dedamųjų“, – sakė VERT pirmininkas.

REKLAMA


VERT ketvirtadienį antrajam metų pusmečiui patvirtino maždaug 8–12 proc. arba iki 1,8 centų už kilovatvalandę (kWh) mažesnę nepriklausomo tiekėjo „Ignitis“ visuomeninę elektros kainą buitiniams vartotojams.


Elektros kainos sumažėjimas ir kainos galutinė viršutinė riba priklauso nuo to, kokios įtampos tinklus gyventojai yra įsirengę. Kaip skelbia rinkos reguliuotojas, elektros energiją įsigyjant iš vidutinės įtampos tinklų (VĮ), kaina su PVM sieks 12,544 centų už kilovatvalandę (1,757 cento mažiau nei dabar), o žemos įtampos (ŽĮ) tinklų kainos viršutinė riba nustatyta ties 19,221 centų už kilovatvalandę su PVM (1,757 cento mažiau).


Nuo balandžio 1 dienos VERT nustatyta visuomeninė elektros kaina vidutinės įtampos tinkluose siekia 14,301 centų, žemos įtampos – 20,978 centų už kilovatvalandę su PVM.


Naujoji kaina įsigalios nuo liepos 1 dienos. Vienos laiko zonos „standartinį“ planą turintys gyventojai už elektrą mokės 19,7 centų už kWh su PVM arba 1,7 centų mažiau negu dabar. Pagal dviejų laiko zonų planą dieną elektros kaina sieks 22,5 centų, naktį – 13,3 centų už kilovatvalandę (atitinkamai 2 ir 1,5 cento mažiau).


Patvirtintos visuomeninio tiekimo kainos taikomos trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo buitiniams ir pažeidžiamiems vartotojams, kurie per metus suvartoja ne daugiau kaip 1000 kWh elektros energijos.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)