I. Šimonytė: kol kas nesvarstome dėl pasienio punktų su Baltarusija uždarymo

ELTA / Julius Kalinskas


Seimo Biudžeto ir finansų komitetui (BFK) pasiūlius įvertinti galimybę uždaryti pasienio kontrolės punktus (PKP), per kuriuos į Lietuvą iš Baltarusijos vyksta didieji kontrabandos srautai, premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Vyriausybė šio klausimo kol kas nesvarsto. Tačiau, anot jos, PKP uždarymas gali būti svarstomas ateityje.


„Kuo mažiau punktų, tuomet klausimas, ar turi mažiau eismo, ar turi ilgesnes eiles. Mes turime tuos keturis punktus dabartinius, per kuriuos vyksta ir keleivių, ir krovinių judėjimas. Nesakau, kad negali būti svarstomi klausimai tolesnio pasienio punktų režimo, bet kol kas tokio klausimo Vyriausybė nesvarsto“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė I. Šimonytė.


BFK siūlo įvertinti galimybę uždaryti PKP, per kuriuos į Lietuvą iš Baltarusijos vyksta didieji kontrabandos srautai. Tokį siūlymą trečiadienį BFK parlamentinės kontrolės metu įvardijo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, tačiau konkrečių punktų neįvardijo.

REKLAMA


Prezidentas Gitanas Nausėda tikino, kad tokia galimybė svarstoma – atsižvelgiant, kiek tai būtų „ekonomiškai racionalu“.


Tuo tarpu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigė, kad tokiam sprendimui būtinas teisinis paaiškinimas, jį reiktų suderinti su Europos Komisija.


Nuo rugpjūčio vidurio jau laikinai uždaryti Šumsko ir Tverečiaus PKP su Baltarusija.


Lenkijos pasienyje su Baltarusija veikia vienas pasienio kontrolės punktas, Latvijos pasienyje – du, o Lietuvos pasienyje – keturi.


Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė vasaros pabaigoje yra užsiminusi apie svarstymus dėl Lavoriškių ir Raigardo PKP uždarymo, tačiau jie, anot politikės, nėra formalūs.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)