Vilniaus mero rinkimus laimėjęs V. Benkunskas: širdyje tikėjau pergale

Vilniaus mero rinkimus laimėjęs V. Benkunskas: širdyje tikėjau pergale


Vilniaus mero rinkimus laimėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos atstovas Valdas Benkunskas teigia santūriai besidžiaugiantis pergale ir jau galvojantis apie būsimus darbus. Pirmaisiais savo darbais jis įvardijo politinės komandos ir valdančiosios koalicijos sostinėje suformavimą.


„Nuotaikos kaip pabaigus didelį maratoną, pirmiausia, ir, aišku, labai smagu, kad baigės su dideliu vilniečių pasitikėjimu, kuris, pirmiausia, yra įsipareigojimas ir didžiulė atsakomybė. Santūrus džiaugsmas ir jau galvojimas apie būsimus darbus“, – žurnalistams sekmadienio vakarą sakė V. Benkunskas.


Konservatorius teigė manantis, kad už jį vilniečiai balsavo, nes patikėjo jo programa ir norėjo, kad „Vilnius judėtų į priekį“.


V. Benkunskas teigė tikėjęsis, kad kova antrajame rinkimų ture su partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovu Artūru Zuoku bus nelengva.


„Nežinau galutinės persvaros, bet pergale širdyje tikrai tikėjau. Tai leido, aišku, pajusti po pirmojo rinkimų turo tas nelauktas palaikymas, o dabar, antrajame rinkimų ture, buvo intensyvi kova, panašaus atstumo ir tikėjaus, galvojau, kad bus artima kova, o finalas yra toks, kad skamba „Queen“, – dėstė TS-LKD atstovas.

REKLAMA


Pirmaisiais savo darbais, pradėjus vadovauti Vilniui, V. Benkunskas įvardijo politinės komandos, valdančiosios koalicijos suformavimą. Tada, anot jo, reikės imtis darbų programos vykdymo.


V. Benkunskas vylėsi, kad formuoti valdančiąją koaliciją Vilniaus taryboje nebus sunku, mat, anot jo, su potencialiais partneriais pokalbiai jau yra pradėti. Be to, jo teigimu, konservatoriai yra iškovoję pakankamai mandatų, kad galėtų kontroliuoti koalicijos formavimo procesą.


„Surinkti koaliciją, kuri veiktų vertybiniu, programiniu pagrindu, neturėtų būti sunku“, – dėstė politikas.


Dėl koalicijos derėsis su „laisviečiais“ ir socialdemokratais


Vilniaus miesto mero rinkimus laimėjęs konservatorius Valdas Benkunskas teigia, kad miesto taryboje valdančiąją koaliciją nori sudaryti ideologiniu pagrindu. Todėl, anot politiko, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai bandys dėl koalicijos derėtis su Laisvės partija ir socialdemokratais.

REKLAMA


„Tikrai svarbu turėti koaliciją ne tik aritmetine prasme, ir kad ją kažkaip sulipdyti kuo platesnę, bet turėti ir ideologiniu pagrindu. Tai Tėvynės sąjunga kartu su Laisvės partija dirba ir nacionalinėje valdžioje, socialdemokratai po pertraukos grįžta į miesto tarybą. Aišku, tai yra kito spektro jėga, bet tai yra tradicinė partija, turinti aiškią ideologiją, aiškiai išreikštas savo vertybines pozicijas tam tikrose srityse“, – pirmadienį sakė V. Benkunskas.


„Tai aš matyčiau pirmiausiai galimybę ir poreikį derėtis dėl koalicijos šitam formate. Jeigu nepavyktų arba būtų kažkokių kitų niuansų, tada, aišku, mes galėtume žvelgti, kas dar yra išrinkti į mesto tarybą (...)“, – pridūrė naujasis Vilniaus meras.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 23 (2023)

    Savaitė - Nr.: 23 (2023)

Daugiau >>

Daugiau >>