A. Bilotaitė neslepia nerimo dėl situacijos pasienyje: migrantai sieną mėgina kirsti basomis, stebimas išaugęs Baltarusijos pareigūnų skaičius

A. Bilotaitė neslepia nerimo dėl situacijos pasienyje: migrantai sieną mėgina kirsti basomis, stebimas išaugęs Baltarusijos pareigūnų skaičius


Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad situacija pasienyje su Baltarusija kelia nerimą. Ministrė pažymi, kad pastaruoju metu pastebimos naujos tendencijos – neteisėtų migrantų mėginimai sieną kirsti basomis, bandant daryti Lietuvai spaudimą ir tokiu būdu patekti į šalį.


„Mes matome vis naujus bandymus sukelti humanitarinę krizę Lietuvos pasienyje ir tai tikrai kelia mums susirūpinimą. Kalbant apie paskutinius atvejus, norėtumėm išskirti vieną situaciją – tai bandymus kirsti Lietuvos Respublikos sieną basomis kojomis. Ir taip surasti tam tikrą pateisinimą patekti į Lietuvos Respubliką“, – trečiadienį Vidaus reikalų ministerijoje žurnalistams teigė A. Bilotaitė.


Ministrės teigimu, yra įrodymų, kad tame procese sąmoningai dalyvauja Baltarusijos pareigūnai.


„Turime informacijos, kad Baltarusijos teritorijoje yra tam tikros stovyklavietės, galbūt jos yra nedidelės, palapinių tipo, kuriose yra sulaikomi neteisėti migrantai, jie ten tiesiog sąmoningai laikomi, neišleidžiami. Žinome, kad tie žmonės labai dažnai būna visiškai nepasirūpinę ir nepritaikę žiemos sąlygoms, neturi tinkamos aprangos. Žmonės yra neišleidžiami ir, matyt, labai dažnai galima tikėtis, kad Baltarusijos pareigūnų rekomenduoti, jie prie Lietuvos Respublikos sienos atsiduria be avalynės taip bandydami daryti spaudimą ir patekti į Lietuvą“, – situaciją komentavo ministrė.

REKLAMA


Vis tik, A. Bilotaitė pabrėžia, kad Lietuvos pozicija dėl neteisėtos migracijos nesikeičia – į Lietuvą galima patekti tik teisėtais būdais ir pasiprašyti prieglobsčio.


„Nėra priežastis tai, kad žmogus atvyksta be avalynės, nešiltai apsirengęs, jam patekti į Lietuvos Respubliką“,– nurodė ministrė.


Kita vertus, pažymi A. Bilotaitė, Lietuvos pareigūnai suteikia tokiems asmenims humanitarinius paketus, kuriuose yra šilta avalynė, striukės, miegmaišiai ir kitos priemonės.


„Tai mes tikrai reaguojame ir stengiamės užtikrinti, kad žmonės tuos paketus gautų“, – aiškino A. Bilotaitė bei pridūrė, kad kiekvienas atvejis yra vertinamas individualiai ir, esant poreikiui, yra suteikiama ir medicininė pagalba.


Be to, ministrė tikisi ir tarptautinių, nevyriausybinių organizacijų pagalbos ir dėmesio.


„Kreipiausi į Jungtinių Tautų vyriausiąjį pabėgėlių komisarą ir Raudonąjį kryžių, atkreipdami dėmesį į problemas ir prašydami jų taip pat užtikrinti, kad neteisėtų migrantų situacija būtų pasirūpinta“, – pažymėjo A. Bilotaitė.

REKLAMA


Taip pat ministrė atkreipė dėmesį, kad stebimas ir pasienyje išaugęs Baltarusijos pareigūnų skaičius.


„Mūsų duomenimis, tas skaičius gal net yra padvigubėjęs. Tai taip pat rodo atitinkamą situaciją ir atitinkamas tendencijas“, – pridūrė ji.


Ministrės teigimu, dėl sveikatos sutrikimų devyni asmenys pateko į Lietuvą


Be to, A. Bilotaitė pažymi, kad šiuo metu ministerija turi informacijos apie devynis asmenis, kurie dėl humanitarinių priežasčių - sveikatos sutrikimų, pateko į Lietuvą. Keturi iš jų, anot jos, pasiprašė prieglobsčio.


Paklausta, kas laukia vis dar Lietuvoje esančių, tačiau nepaprašiusių prieglobsčio, ministrė pabrėžė – kiekvienas atvejis bus vertinamas individualiai.


„Pareigūnai turi teisę kiekvieną atvejį įvertinti individualiai ir jei mato, kad yra tam tikros humanitarinės priežastys, žmogui gali būti suteikiamas prieglobstis“, – nurodė A. Bilotaitė.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)