Iš Vidaus reikalų ministerijos – siūlymas nutraukti dvišalius susitarimus su Baltarusija

Iš Vidaus reikalų ministerijos – siūlymas nutraukti dvišalius susitarimus su Baltarusija


Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pristatė padėtį pasienyje ir situaciją dėl Rusijos Federacijos piliečių neįleidimo. Ministrė taip pat pateikė pasiūlymą nutraukti VRM valdymo srityse sudarytas dvišales tarptautines sutartis ir tarpžinybinius susitarimus su Baltarusija.


Pasak ministrės A. Bilotaitės, atsižvelgus į tai, kad regione geopolitinių grėsmių nemažėja, o Baltarusija, būdama Rusijos sąjungininke, pasienyje ir toliau vykdo organizuotą hibridinę agresiją prieš Lietuvą, dvišaliai tarptautiniai susitarimai su Baltarusija nebetenka prasmės.


„Baltarusijos režimas nesiliauja naudoti migrantų kaip politinio spaudimo įrankio, o Baltarusijos pareigūnai savo aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos krizės organizavimo ir fizinio barjero gadinimo.


Kadangi Baltarusija pažeidžia tarptautinės teisės principus ir nesilaiko dvišalių susitarimų, jie netenka prasmės ir siūlome juos nutraukti“, – sako vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.


Vidaus reikalų ministrės vertinimu, Baltarusijos režimo daromas hibridinis spaudimas valstybės sienos apsaugai nemažės, galima ir didesnių incidentų rizika pasienyje, taigi valstybės sienai saugoti bus ir toliau reikalinga Lietuvos kariuomenės ir kitų valstybės institucijų parama.


Lietuva nuo Nepriklausomybės atgavimo pradžios su Baltarusija yra pasirašiusi eilę dvišalių susitarimų dėl bendradarbiavimo atitinkamose vidaus reikalų ministerijos valdymo srityse, taip pat pasirašyti ir keli tarpžinybiniai susitarimai, kurių praktinis įgyvendinimas jau kurį laiką nevyksta.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)