A. Anušauskas dėl mobilizacijos lietuvius ragina išvykti iš Rusijos: užsienio piliečiai gali tapti režimo įkaitais

A. Anušauskas dėl mobilizacijos lietuvius ragina išvykti iš Rusijos: užsienio piliečiai gali tapti režimo įkaitais


Vakarų valstybėms parekomendavus mobilizacijos vengiančius piliečius sugrįžti į kilmės šalis, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas taip pat ragina tai padaryti ir lietuvius. Anot jo, negalima atmesti, kad teroristinė valstybė užsieniečius gali panaudoti kaip skydus.


„Dabar Rusija tampa tokia valstybe, kur užsienio piliečiai gali tiesiog tapti šio režimo įkaitais. Ir tą reikia suprasti. Jei mes kalbame, kad Rusija teroristinė valstybė, naudoja savo ir kitus žmones, ukrainiečius kaip gyvus skydus, tai kas gali atmesti, kad jie nenaudos užsienio piliečių kaip skydų.


Aš tos aplinkybės negalėčiau atmesti, nes lygiai tą patį darė savo laiku žlungantis Irako diktatorius“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ministras.


A. Anušauskas atkreipia dėmesį, kad vengti kelionių į Rusiją lietuviai buvo paraginti dar karo pradžioje. Todėl, pažymi jis, ši rekomendacija galioja ir dabar.


„Lietuva savo piliečius, kaip ir iš Baltarusijos, ragino ir nevykti, ir sugrįžti gerokai anksčiau. Tai šiuo metu aš manau, kad galioja visi tie mūsų įspėjimai dėl vykimo tiek į Baltarusiją, tiek ir į Rusiją“, – nurodė ministras.


Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prieš savaitę šalyje paskelbė dalinę mobilizaciją. Nuo tada daugelyje šalies vietų tvyro panika, nes vyrai šaukiami kariauti prieš Ukrainą. Dešimtys tūkstančių rusų jau pabėgo į užsienį arba dar ketina tai padaryti – todėl daugelis skrydžių bilietų išpirkti arba jie yra labai brangūs.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)