ŽŪM: karantino metu turgavietėse galima prekyba maisto produktais ir eglutėmis

ŽŪM: karantino metu turgavietėse galima prekyba maisto produktais ir eglutėmis


Šalyje nuo trečiadienio sugriežtinus karantino ribojimus, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė veiklos rekomendacijas žemės ūkio, maisto ir žuvininkystės sektorių atstovams. 


Kaip nurodo ministerija, uždraudus parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ar pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veiklą, toliau darbą tęsti gali parduotuvės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas. 


„Dirbti gali ir prekiautojai maistu turgavietėse, kitose viešose prekybos vietose. Čia galima prekyba ne tik maisto produktais, bet ir eglutėmis ir kitais medeliais, skirtais šventėms (lauko prekyba). Svarbu prisiminti, kad maisto produktai gali būti parduodami tik išsinešimui“, – nurodo ŽŪM.


Tiek parduotuvėse, tiek turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, kurių veikla nedraudžiama, turi būti užtikrinamas 15 kvadratinių metrų prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo, valdomi srautai, imamasi kitų būtinų priemonių.

REKLAMA


Taip pat draudžiama teikti paslaugas, kurių teikimo metu būtinas ilgesnis nei 15 minučių kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo.


Ministerija nurodo, kad, vykdant internetinę prekybą, kai prekės pristatomos ar atsiimamos atsiėmimo punktuose, jos turi būti perduodamos vengiant tiesioginio kontakto, o pirkėjas informuojamas telefonu, kad prekės atvežtos ir paliktos nurodytu adresu. Jei nėra galimybės perduoti maisto ir kitų prekių be kontakto, rekomenduojama, kad prekes atvežęs asmuo dezinfekuotų rankas prieš perduodamas prekę pirkėjui.


Visi prekiautojai privalo informuoti lankytojus apie būtinybę laikytis asmens higienos taisyklių bei dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, patys privalo jas dėvėti.


Prekiautojai taip pat privalo skatinti lankytojus eilėse laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo: pirkėjams gerai matomoje vietoje, pavyzdžiui, ant prekybos vitrinų, pateikti informaciją – „Laukiant eilėje prašome laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito“.


Vyriausybė sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos, taip pat sugriežtino karantino priemones: apribojo judėjimą iš vienos savivaldybės į kitą, uždraudė veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)