Pandemiją pergyvenusi „Gatvės muzikos diena“ skambėjo visoje Lietuvoje

Pandemiją pergyvenusi „Gatvės muzikos diena“ skambėjo visoje Lietuvoje


Jubiliejinė 15-oji „Gatvės muzikos diena“ tradiciškai turėjo vykti dar gegužės mėnesį, tačiau dėl pandemijos renginys buvo nukeltas į liepą. Muzikanto Andriaus Mamontovo sugalvota idėja vieną dieną atlikėjams išeiti ir groti gatvėje išplito ir liepos 17-ąją „Gatvės muzikos diena“ skambėjo visoje Lietuvoje.


Organizatoriai teigia, kad ši tradicija išplitusi visame pasaulyje. Šventę ankstesniais metais savarankiškai organizavo: Latvija, Armėnija, Gruzija, Olandija, Norvegija, Belgija, Ukraina, Rusija, Baltarusija ir Airija. Lietuvių bendruomenės užsienyje taip pat organizuoja panašias šventes.


Vilniuje dėl siaurų senamiesčio gatvių renginio vietos išskirstytos didesniais atstumais, siekiant sumažinti žmonių būriavimąsi ir palaikyti saugų atstumą. Viena įdomesnių vietų, kur šią dieną buvo galima sutikti muzikantus, yra viešasis transportas ar jo stotelės.


Pavyzdžiui Vilniuje choras „ARTyn“ po miestą keliavo dviračiais, o muziką kurė naudodami savo kūną. Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ pasakoja, kad šis pasirodymas pavadintas ratuota muzika.

REKLAMA


„Ratuota muzika, nes choristai juda darniais ratais – dviračiais. Garsai, judėjimas mieste ir kūno perkusija susilieja į visumą.“


GALERIJA: Gatvės muzikos diena 2021  (10 nuotr.)


Grojo ir plokštelės


Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka muzikos šventės proga atverė savo archyvus, kuriuose – ne tik knygos, rankraščiai ar žurnalai, tačiau ir vinilinės plokštelės.


Vilniečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami prie bibliotekos centrinio įėjimo pasiklausyti lietuviško džiazo bei estrados įrašų. Vinilinės plokštelės pasirinktos neatsitiktinai, šių metų „Gatvės muzikos dienos“ šūkis – „Gimė garsas“. Vis dėlto viniliniai įrašai buvo vienas pirmųjų būdų dalintis muzika, išgirsti naujų garsų.


Renginio organizatoriai įsitikinę, kad kiekvienas gali rasti muzikos savo skoniui, nes dalyvauti gali visų žanrų atstovai, taip pat kviečiami ir neprofesionalūs muzikantai.


Profesionalūs muzikantai ir mėgėjai visą dieną koncertavo miesto gatvėse, o šventės pabaigoje ir muzikantai, ir žiūrovai jungėsi į improvizaciją „Drum2gether“.