Oro joga – kas tai?

Oro joga – kas tai?


Su kiekvienais metais joga tampa vis populiaresnė ir aktualesnė, o jogos rūšių ir stilių tik daugėja! Dabar kaip niekad kiekvienas gali rasti savo mėgiamą jogą – gal tradicinės jogos, o gal dinamiškos kaip šokio, gal daugiau meditacijos, o gal kvėpavimo praktikų? Bet gal norite pakilti nuo jogos kilimėlio aukščiau ir pajusti nesvarumo būseną ir skrydį? Tuomet kviečiame susipažinti su oro stichija ir ORO JOGA.


Joga man yra neatsiejama gyvenimo dalis, sako Camille Shakti Šemiotaitė. Su joga „bendrauju“ jau daugiau nei dešimt metų (E-RYT 500, YACEP). Per tą laiką buvo įvairių išbandymų, bet kaip ir meilė su metais keičiasi ir gilėja, taip ir jogos praktika. Prieš aštuonis metus atradau tai, kas tapo mano ne tik gyvenimo būdu, bet ir keliu. Oro joga padėjo atrasti laisvės pojūtį, atverti kūrybiškumą, sustiprinti pasitikėjimą savimi ir praplėsti kūno galimybes. Tuomet tai atrodė kaip intuityvus eksperimentas, bet vidinis balsas vis kartojo, jog drąsiai eičiau į priekį, o Visata tik rodė kryptį. Supratau, kad laikas dalintis šiuo gėriu su kitais ir 2014 m. atidariau pirmąją oro jogos studiją Lietuvoje - CamiYoga. Veiklą pradėjau mažoje studijoje ir 7-iomis juostomis ir 10-imt žmonių, o dabartinėje erdvioje studijoje talpinu 18-a juostų ir turėjau virš 1000 mokinių, pravedžiau daugiau nei 4000 pamokų, paruošiau 50-imt oro jogos mokytojų visoje Lietuvoje. Bet daugiau apie mane rasite Instagram paskyroje @camiyogair arba ČIA, o dabar geriau pašnekėkim apie ORO JOGĄ!

REKLAMA


Šiuo metu Lietuvoje dar nėra tiek plačiai žinoma ši jogos rūšis, bet kas pabando, lieka neabejingi – visgi juk jau pirmą pamoką kabame AUKŠTYN KOJOMIS! Skamba ekstremaliai? Bet turbūt mes daugiau linkę susikurti baisesnį vaizdelį nei iš tiesų yra. Oro jogoje naudojamos specialios juostos/hamakai, kurios taip pat naudojamos ir oro akrobatikos pasirodymuose, bet žinoma, ten aukštis kur kas didesnis. Tuo tarpu oro jogos pamokoje, juostos yra klubų aukštyje, tad prieinama kiekvienam mirtingajam. Todėl kiekvienas dalyvis arba kaip aš vadinu „skraiduolis“, žingsnis po žingsnio yra įvedamas į oro jogos pozicijas, kur vienaip ar kitaip juosta prilaiko kūno dalį, ištempia ar atpalaiduoja. Bet žinoma tenka ir jėgos bei akrobatikos iššūkių, kai tenka atlikti kūlversčius ar kitus smagius dalykus ore, o pabaigoje užsitarnaujamas tas saldusis atsipalaidavimas (šavasana) jaukiame oro jogos hamake – „Kokone“ – smagiai sau supantis ore ir patiriant atpalaiduojantį masažą. Skamba magiškai, nes taip ir yra. Po pamokos jautiesi harmoningas - kupinas energijos ir ramybės.

REKLAMA


Taip apie oro jogą atsiliepia CamiYoga mokinė Indrė:


„Tai geriausias dalykas ką atradau šiais metais, rimtai, nemeluoju, kaip netikėjai vieną kartą atsiradau oro jogos pamokoje, taip tvirtai žinau, kad kol kas tai bus pats mėgstamiausias dalykas. Tas lengvumas, tas žaismingumas, kai skraidai juostuose ir tos netikėtos asanų galimybės ore yra kažkas wow! Oro jogos studija kažkokia magija kvepia, oro jogos mokytoja Kamilė tai, manau, pavyzdys mums visiems lankantiems, nes sklinda profesionalumas ir lengvumas, kuris tik įrodo, kad viskas įmanoma. Pamokoje tu ne tik sportuoji, bet ir medituoji, atsipalaiduoji, tai po ilgos darbo dienos - tai geriau už bet kokį SPA! Labai rekomenduoju. Skraidyti yra labai gera.“


Daug kas klausia, kokia nauda kabant aukštyn kojomis? Pirmiausia yra ištempiamas visas stuburas ir nugaros raumenys, taip atpalaiduojamos įtampos, o turintiems išvaržas, atlėgsta skausmai. Antra, kai esam žemyn galva, širdis ilsisi, o į smegenis priplūsta daugiau kraujo, tai reiškia ir deguonies, ir taip gerinama jų veikla. Galiausiai išjudinama visa kraujotaka ir limfa, kūnas detoksikuojasi. Ir tai tik fizinė nauda, o kur dar emocinis atsipalaidavimas, minčių paleidimas ir visiškas pasinėrimas į „čia ir dabar“!


Tad visgi, kas ta oro joga? O tai joga, akrobatika, atsipalaidavimas, šokis, meditacija ir sugrįžimas į vaikystę viename! Čia sustipriname kūną, geriname lankstumą, atrandame save, išvystame savo silpnybes ir stiprybes, čia įveikiame baimes ir džiaugiamės nugalėję vidinius demonus, čia randame tą tokį brangų laiką SAU, medituojame, tai laikas kur kiekvienas ateina dėl savo tikslų. Tenka pripažinti, kad nori nenori, bet oro stichija transformuoja per fizinį, mentalinį, energetinį bei dvasinį lygmenis, o kiekvienas pasiima tai, ko jam reikia tai dienai.GALERIJA: Oro joga  (10 nuotr.)


ORO JOGOS NAUDA:


• Atpalaiduoja nugarą ir sumažina jos skausmus;
• Stuburo ištempimas ir nervų sistemos atpalaidavimas;
• Kūno (virškinimo sistemos, limfos ir kraujo) atsinaujinimas ;
• Laikysenos gerinimas;
• Viso kūno raumenų stiprinimas;
• Lankstumas;
• Sąnarių stiprinimas ir mobilumas;
• Pusiausvyros ir kūno kontrolės lavinimas tiek fiziniame, tiek mentaliniame, energetiniame lygmenyje;
• Gera savijauta;
• Pozityvios mintys;
• Vidinių baimių įveikimas, emocinių blokų atleidimas;
• Visapusiškas atsipalaidavimas.


MITAI:


• „Mane pirmos pamokos metu supykino/svaigo galva, oro joga man netinka“ – Ne! Kūnui reikia laiko apsiprasti su apverstine pozicija, juk visą gyvenimą gravitacija veikia vienaip, o čia mes apsiverčiame ir dar pakabame kurį laiką. Įvyksta stipresnė detoksikacija kūne, išjudinama kraujotaka, išmasažuojami vidaus organai ir žarnynas. Todėl pirmos pamokos metu svarbu klausytis savo kūno, pojūčių ir daryti tiek, kiek tam kartui išeina. Nepamiršk po pamokos gerti daugiau skysčių.


• „Aš nelanksti/-us, aš negaliu lankyti oro jogos“ – Na, tikrai ne. Nemaišykite su gimnastika. Joga tam ir yra, kad kūnas taptų lankstesnis, mobilesnis ir stipresnis eigoje bei taptų patogesnis gyvenime. Svarbiausias procesas, ne rezultatas.


• „Aš bijau bandyti, nes turiu antsvorį/man ne tas amžius/aš nesportuoju ir kiti pasiteisinimai“ – Joga yra visiems! Visos pozicijos yra pritaikomos visų tipų kūnams, prieinamos įvairaus amžiaus nuo vaikų, paauglių, mamų iki vyresnio amžiaus atstovų, pas mane lankosi net 70-ies metų mokinės, besimėgaujančias oro joga. Amžius – ne riba!


• „Bijau aukščio, tai tikrai man netinka, nors ir noriu“ – Jei noras yra, tuomet ir baimės bus įveiktos ir išnyks. Žinoma, galbūt prireiks truputį pastangų ir laiko, bet jeigu yra ketinimas, bus pasiektas ir tikslas.


Beje, dabar, kai karantinas ir studijos bei sporto klubai daugiau mažiau uždaryti, kviečiu praktikuoti oro jogą namuose – kiekvieną savaitę dalinuosi NEMOKAMOMIS oro jogos ir jogos ant kilimėlio pamokomis savo Youtube kanale – Camiyogair. Jei neturite oro jogos juostos/hamako, jį galite įsigyti CamiYoga puslapyje.


Kalėdinis metas ir suki galvą, ką čia tokio padovanojus orginalaus ir naudingo savo šeimos nariui, draugui/-ei, kolegai, nustebink su CamiYoga dovanų kuponu. Ši skraidanti Kalėdinė dovana gali būti oro jogos pamoka, abonementas, o gal oro jogos juostos komplektas, smagiai skraidant su visa šeima namuose!


Partnerių turinys.