Gražiausio Europos pašto ženklo konkurse Lietuvai atstovauja plačiažnyplis vėžys

Gražiausio Europos pašto ženklo konkurse Lietuvai atstovauja plačiažnyplis vėžys


Šių metų pavasarį pasirodęs lietuviškas pašto ženklas su plačiažnypliu vėžiu gali tapti gražiausiu visos Europos pašto ženklu, dedikuotu Senojo žemyno povandeninei faunai ir florai.


Šis pašto ženklas dalyvauja Europos pašto operatorių asociacijos „PostEurop“ paskelbtame konkurse, kuriame varžosi virš pusšimčio skirtingose šalyse išleistų pašto ženklų.


Konkursas truks iki šių metų rugsėjo 9 d. imtinai, o jo laimėtojas bus paskelbtas spalio mėnesį.


„Europa garsėja savo povandeninių ekosistemų grožiu ir įvairove – ar tai būtų ramūs Šiaurės šalių ir Lietuvos ežerai, ar sraunios Alpių upės bei Atlanto vandenynas. Šiose vandenyse gyvena gausybė žuvų, vabzdžių ir kitų gyvūnų, kurie šiais metais ir buvo pavaizduoti ant daugiau nei 50-ies Europos šalių pašto ženklų.


Tarp jų puikuojasi ir plačiažnyplis vėžys, Lietuvoje laikomas nykstančia rūšimi. Visus, neabejingus šiam pašto ženklui, kviečiame už jį balsuoti „PostEurop“ konkurse ir paraginti tai daryti kitus “, – sako Aušrutė Varnienė, Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovė.

REKLAMA


Kasmet Lietuvos paštas į apyvartą išleidžia apie 20-25 pašto mokos ženklus.


Temas, kurios būna atvaizduojamos ant lietuviškų pašto ženklų, patvirtina Pašto mokos ženklų leidybos komisija. Pastaroji atrenka visai šaliai svarbius objektus, istorinių įvykių minėjimus ar reiškinius.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 29 (2024)

    Savaitė - Nr.: 29 (2024)