Studentų gyvenimas neapsiriboja vien tik studijomis: svarbus ir ryšys, užmezgamas po paskaitų

Studentų gyvenimas neapsiriboja vien tik studijomis: svarbus ir ryšys, užmezgamas po paskaitų


Skirtingos mokymosi įstaigos studentams siūlo šimtus skirtingų studijų programų, todėl išsirinkti tą tinkamiausią mokyklą baigiančiam jaunuoliui gali tapti rimtu iššūkiu. Tačiau jau studijuojantys studentai pabrėžia, kad pridėtinę vertę studijoms suteikia ir galimybė būti bendruomenės dalimi, prisidėti prie mokymo įstaigos pokyčių ar užmegzti ryšius su kitų specialybių studentais, iš jų pasisemiant žinių, naudingų pačių pasirinktai specialybei.


„Lietuvos ryto“ televizijoje rodoma laida „Renkuosi studijuoti“ keliauja po Lietuvos universitetus bei kolegijas, pristatydama įvairias studijų programas, kalbinant katedrų vedėjus, dėstytojus ir studentus. Šįsyk kūrybinė komanda lankėsi „Vilniaus kolegijoje“, kurios studentų atstovybės prezidentas Aurimas Azončikas tikina, kad svarbu ne tik studijuoti, bet ir studentauti. Būtent todėl šioje kolegijoje yra daug veiklų, kur studentas po paskaitų gali atrasti save ir bandyti parodyti savo stipriąsias savybes.


„Studento gyvenimas yra labai įdomus, žinoma, didžiąją dalį laiko užima studijos, nes atvykome į aukštąją mokyklą studijuoti, bet neskaitant to, studentai turi tą norą studentauti. Yra nemažai veiklų, kur galima studentui įsilieti: šokių, dainavimo kolektyvai, taip pat galima prisijungti prie studentų atstovybės, yra ir studentų mokslinės draugijos. Prieš stojant, gali pasirodyti, kad visas gyvenimas vyksta tik viename fakultete, bet įstojus pamatai, kad vienas fakultetas gali bendradarbiauti su kitu, nes kiekvienas fakultetas turi savo žinias, kurios gali būti pritaikytos ne tik tai sričiai, bet ir kiti fakultetai gali tuo pasinaudoti”, - laidoje papasakojo Aurimas Azončikas.

REKLAMA


Kolegijoje veikia studentų atstovybė, kuri yra savarankiška visuomeninė nepelno siekianti organizacija. Pagrindinis atstovybės tikslas – atstovauti studentų interesams bei užtikrinti visapusišką jų gerovę. Dabar šioje įstaigoje yra apie 50 narių ir ji jungia visus fakultetus. Atstovybė bendradarbiauja su savo fakulteto administracija, teikia siūlymus, bendrai sprendžia klausimus, nesklandumus, į ją visada galima kreiptis ieškant pagalbos.


„Studentų atstovybė kuria bendruomeniškumą, nes į organizuojamus renginius bandome pakviesti visus. Renginiai, projektai, veiklos – bandome aprėpti visus studentus, kad visi pasijustų bendruomenės dalimi, susipažintų ir mes džiaugiamės, kada matome kaip skirtingų programų studentai bendrauja ir komunikuoja“, - teigė A. Azončikas.


Kūrybiškumo ir verslo inovacijų pirmo kurso studentės Ieva Lukoševičiūtė bei Saulė Smilgėvičiūtė neslepia, kad laikas kolegijoje yra ne tik apie mokslus, bet ir apie naujų ryšių kūrimą, susirandant draugų net ir už Lietuvos ribų.

REKLAMA


„Esam laimingos, kad kolegijoje vyksta daug veiklų ir visose jose galim save išreikšti. Savo pasirinktoje studijų programoje mes turim naudoti loginį mąstymą ir iš meno pusės sugalvoti inovacijas. Tikrai nesimokėm tik kūrybiškumo ir verslo inovacijų, mes mokėmės ir finansų, ir verslo vadybos, ir rinkodaros. Labai gera, kai studijos yra tokios plačios ir nėra tik tai į vieną dalyką sukoncentruotos. Labiausiai atminty įstrigo pirmoji „Exchange week“, kai atvažiavo daugybę užsieniečių iš Europos šalių ir mes turėjom išspręsti plastikinio pakavimo bei jo išmetimo į aplinką problemą. Tą projektą laimėjome, tačiau taip pat buvo malonu susipažinti su studentais iš kitų šalių, su kuriais iki šiol palaikome ryšį“, - laidoje pasakojo merginos.


Viena populiariausių krypčių – verslo vadyba ir net trijų diplomų studijos

„Verslo ir vadybos fakultete nemažai studijų programų, kurios yra orientuotos į verslą, vadybą, taip pat ir į komunikaciją. Pavyzdžiui, yra vadybos krypties organizacijų vadyba – studijų programa, kuri orientuota į žmogiškųjų išteklių valdymą, administracinius ir vadybinius procesus arba turizmo kelios programos – turizmo vadyba ir viešbučių/restoranų verslas. Tačiau mūsų fakulteto žvaigždė – tarptautinio verslo studijos, kurias renkasi daugiausia studentų. Turime ir trigubo diplomo programą – kūrybiškumo ir verslo inovacijų, kuri rengiama drauge su Estija ir Portugalija“, - apie skirtingas studijų galimybes laidoje pasakojo kolegijos lektorė, vadybos katedros vedėja Greta Gruodė.Pašnekovė pabrėžia, kad visos studijų programos turi po dvi praktikas, kurių metu studentai stipriai ruošiami rinkai ir po tris mėnesius du kartus pasirenka įmonę, organizaciją ar įstaigą, kurioje nori praktikuotis. Verslo vadyba siejama su sėkminga karjera, tad nemažiau svarbu yra ruošti ir supažindinti studentus su potencialiais darbais.


„Visų mūsų studijų programų įsidarbinimo rodikliai yra 90-100 proc., iš esmės, visi po studijų randa darbus. Daug studentų jau pirmosios savo praktikos metu lieka įmonėse, kuriose praktikuojasi, o trečiaisiais metais studentai rašo baigiamąjį praktikos darbą būtent iš tos įmonės, ar įstaigos, kurioje atlieka praktiką, sprendžia pastebėtas problemas ir parodo savo kompetenciją, užgyventą per trejus studijų metus“, - teigė G. Gruodė.


Studijų metu taip pat yra skatinamas studentų kūrybiškumas. Tam sukurta speciali erdvė – ,,Kūrybiškumo laboratorija”. Čia atliekami įdomesni dėstymo metodai, vienas iš jų – kūrybiškumo platforma. Tai skatina studentus atskleisti savo kūrybiškumą ir visiems pirmakursiams organizuojamos kūrybiškumo stovyklos, kuriose spręsdamos realias verslo problemos.


Laida „Renkuosi studijuoti“ – apie tuos, kurie moko ir mokosi bei tuos, kuriems mokslas tarnauja. Kokius specialistus paruošia Lietuvos universitetai bei kolegijos ir kokių specialistų laukia valstybinės įstaigos bei verslas? Atsakymus į šiuos klausimus – pirmadieniais ir penktadieniais 12:00 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.


Partnerių turinys.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2023)

    Savaitė - Nr.: 48 (2023)