2021-ieji – brangiausi pagal stichinių nelaimių sukeltą žalą

2021-ieji – brangiausi pagal stichinių nelaimių sukeltą žalą


Dėl pražūtingų audrų JAV ir potvynių Europoje 2021-ieji bus vieni brangiausių stichinių nelaimių metų. Jau dabar apdrausti nuostoliai pasaulyje siekia 105 mlrd. JAV dolerių (93 mlrd. eurų), antradienį pranešė Šveicarijos perdraudimo bendrovė „Swiss Re“, remdamasi preliminariu vertinimu. Tai yra 17 proc. daugiau nei 2020-aisiais ir ketvirta didžiausia suma nuo 1970 metų, kai pradėti registruoti duomenys.


Brangiausia stichija buvo JAV siautėjęs uraganas Ida. „Swiss Re“ teigimu, sugriovimų žala čia draudimo sektoriui gali atsieiti 30-32 mlrd. dolerių, be kita ko, dėl potvynių Niujorke. Žiemos audra Uri, atnešusi ekstremalius šalčius ir sniegą ir smarkiai sutrikdžiusi elektros energijos tiekimą, draudikams kainuos 15 mlrd. dolerių.


Europoje daugiausiai apdraustos žalos – 13 mlrd. dolerių - padarė liepą Vokietijoje ir kaimyninėse šalyse teritorijas užtvindę potvyniai. Ekonominiai šios stichijos padariniai yra tris kartus didesni – per 40 mlrd. „Potvyniai buvo brangiausia gamtos stichija regione nuo 1970 metų ir antra brangiausia pasaulyje po potvynio Tailande 2011-aisiais“, - rašo „Swiss Re“.

REKLAMA


Drausti gamtos katastrofų nuostoliai pasaulyje vėl viršijo praėjusių 10 metų vidurkį. Tai patvirtina dešimtmečius trunkančią tendenciją, kad kasmet žala auga 5-6 proc.


Įskaitant draustus nuostolius, ekonominė stichinių nelaimių žala šiais metais, anot tyrimo, sieks 250 mlrd. dolerių – beveik ketvirtadaliu daugiau nei 2020-aisiais.