Šeimos, kuriose daugiau skiriama laiko žaidimams, yra laimingesnės

Šeimos, kuriose daugiau skiriama laiko žaidimams, yra laimingesnės


Šeimos, kuriose skiriama daigiau laiko žaidimams su vaikais, yra laimingesnės ir patiriama mažiau streso. Tačiau, daugiau kaip trečdalis (38 proc.) tėvų ir vaikų pripažįsta, kad laisvalaikiui ir žaidimams skirti prioritetinę vietą savo įtemptose dienotvarkėse yra gana sudėtinga, atskleidė atliktas tyrimas.


Tyrimo metu buvo apklausta 13 000 tėvų ir vaikų 9 šalyse, siekiant išsiaiškinti, kokia yra žaidimo su vaikais svarba šeimose.


Tyrimo rezultatai atskleidė, kad šeimos laimė ir laikas, praleistas bežaidžiant su vaikais, yra tampriai susiję: devynios iš 10 šeimų (88 proc.), kuriose žaidimui su vaikais skiriama daugiau kaip 5 valandos per savaitę, teigia esančios laimingos. O šeimos, kuriose laisvalaikiui su vaikais skiriama mažiau nei 5 val. per savaitę, tik septynios iš 10 (75 proc.) sakosi esančios laimingos.


Tai, kad laiko žaidimui su vaikais trūksta, tvirtina trečdalis respondentų (30 proc.), kurie per savaitę su savo vaikais žaidžia mažiau nei penkias valandas, o viena šeima iš 10 (10 proc.) teigia, kad tam skiria mažiau nei 2 val. per savaitę.

REKLAMA


Net tuomet, kai visa šeima susirenka kartu leisti laiką, 6 iš 10 tėvų (61 proc.) teigia, kad žaidimą dažnai nutraukia netikėti tarnybiniai reikalai, darbai namuose ar nuolat šalia esantys išmanieji telefonai. Nerimą kelia tai, jog vienas iš penkių vaikų (17 proc.) teigia esantis per daug užsiėmęs, kad liktų laiko žaidimams, o keturi iš penkių (81 proc.) sako norėtų, kad tėvai praleistų su jais daugiau laiko.


„Žaidimas su vaikais – tai kertinis šeimos pamato akmuo, svarbus tiek vaikams, tiek tėvams. Tačiau šiandien, kai gyvenimo ritmas toks įtemptas, kai skiriama tiek daug dėmesio vaikų formaliam ugdymui ir kitokioms veikloms, žaidimui kartu su vaikais paprasčiausiai nebelieka laiko. Atsižvelgiant į tai, kokį teigiamą poveikį santykiams, gerovei ir laimei suteikia žaidimas su vaikais, tai turėtų būti patys svarbiausi „namų darbai“ šeimose“, - sako šeimos santykių ekspertė ir knygų autorė Jessica Joelle Alexander.

REKLAMA


Šeimos, kuriose daugiau skiriama laiko žaidimams, yra laimingesnės


Tyrimo rezultatai atskleidžia, kaip kinta žaidimo papročiai keičiantis kartoms ir kokius rūpesčius kelia šios permainos. 88 proc. tėvų šiuo metu labiausiai nerimauja dėl vaikų saugumo žaidžiant ir bendraujant internete, 72 proc. baiminasi, kad technologijos daro vaikus mažiau savarankiškus. Kaip rodo tyrimas, naujoji karta moko visus labiau išnaudoti technologijų teikiamas galimybes.


Vaikai tampa naujo, „plaukiojančio“ žaidimo tipo inovatoriais, kur žaidimas apjungia realų pasaulį, vaizduotę ir skaitmeninius įspūdžius. Jiems – tai paprasčiausias žaidimas.


Kaip atskleidžia tyrimo rezultatai, išaugusios skaitmeninės galimybės nesikėsina į tradicines žaidimo formas. Dauguma vaikų (81 proc.) norėtų žaisti su savo tėvais užuot žaidę vieni. Trys iš keturių vaikų (72 proc.) pažymi, jog geriau rinktųsi žaidimą su draugais kambaryje, nei žaidimus internete.


Nors tai ir kelia susirūpinimą, didžioji dalis tėvų (59 proc.) pritaria vaikų pasaulėžiūrai, jog technologijos gali suartinti šeimą ir trys iš keturių (77 proc.) mano, kad skaitmeniniai žaidimai yra kūrybingi.


„Nors daugelis tėvų mano, kad jų vaikai pirmenybę teikia skaitmeniniams žaidimams, kurie išstumia tradicinius žaidimus, iš tiesų taip nėra. Šiandien vaikai, labiau nei ankstesnės kartos, mato skaitmeninį ir realų pasaulį kaip vientisą žaidimų erdvę. Todėl, norėdami kuo geriau išnaudoti kartu su vaikais praleidžiamą laiką, tėvai turėtų priimti ir „plaukiojančią“ vaikų mąstyseną“, - teigia dr. Elena Hoicka, Bristolio universiteto psichologijos ir švietimo dėstytoja.


Tėvai pripažįsta, kad žaidimas padeda vaikams mokytis. Beveik visi tėvai (95 proc.) yra įsitikinę, kad žaidimas – svarbus vaiko lavinimo įrankis. Keturi iš penkių (85 proc.) tėvų mano, kad vaikai, kurie daugiau žaidžia, pasieks geresnių rezultatų vėlesniame amžiuje studijuodami ir dirbdami.


Reitinguodami efektyviausius vaikų mokymo būdus, 76 proc. apklaustų tėvų mokymą pasitelkus žaidimą įvardijo, kaip vieną svarbiausių vaikų lavinimo būdų. Antroje vietoje tėvai (67 proc.) įvardijo knygų skaitymą, pamokas klasėse – 55 proc., žaidimą su draugais – 65 proc. ir naršymą internete – 22 proc. apklaustų tėvų. Keturi iš penkių vaikų (83 proc.) pripažįsta, kad tuomet, kai į mokymosi procesą įtraukti žaidimo elementai, jie pasiekia geresnių rezultatų.


Žaidimą kartu teigiamai vertina ir vaikai, ir tėvai. 91 proc. tėvų teigia, kad žaidimas su vaikais jiems suteikia malonumą, 72 proc. žaisdami su vaikais jaučiasi laimingi, 86 proc. - jaučiasi labiau atsipalaidavę, 64 proc. - tapo artimesni su vaikais. Beveik visi apklausoje dalyvavę vaikai (93 proc.) teigia, kad žaidimai suteikia jiems laimės ir padeda atsipalaiduoti grįžus po ilgos dienos mokykloje (87 proc.).  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 24 (2024)

    Savaitė - Nr.: 24 (2024)Daugiau >>