COVID-19 atvejų šuolis Talsos mieste veikiausiai susijęs su D. Trumpo kampanijos renginiu

COVID-19 atvejų šuolis Talsos mieste veikiausiai susijęs su D. Trumpo kampanijos renginiu


„Labai tikėtina“, kad birželį vykęs prieštaringai vertinamas Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos renginys ir kiti masiniai renginiai Talsoje prisidėjo prie mieste užregistruoto COVID-19 atvejų šuolio, pranešė pietinės JAV Oklahomos valstijos sveikatos apsaugos pareigūnai.


Talsos apygardoje šią savaitę užfiksuotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius, įskaitant 266 atvejus trečiadienį. Praėjusias dvi savaites apygardoje fiksuotas ligos atvejų skaičiaus mažėjimas.


Paklaustas, ar šis naujų COVID-19 atvejų skaičiaus šuolis kilo dėl birželio 20 d. vykusio D. Trumpo renginio, Talsos miesto Sveikatos departamento direktorius Bruce'as Dartas teigė, esą „labiau ne tikėtina, jog dideli renginiai pastarąsias kelias savaites“ prisidėjo prie šio rodiklio.


Keli tūkstančiai JAV prezidento rėmėjų nepaisė koronavirusas pandėmijos ir dalyvavo kampanijos renginyje, kuris buvo apibūdinamas kaip rinkimų kampanijos prieš lapkritį vyksiančius rinkimus atnaujinimas.


Nors renginyje susirinko kur kas mažiau žmonių nei planavo D. Trumpo rinkimų kampanijos organizatoriai, masinis susibūrimas Talsos arenoje susilaukė kritikos dėl fizinio atstumo nesilaikymo ir kaukių nedėvėjimo.


„Pastarąsias dvi dienas turėjome beveik 500 atvejų, žinome, kad prieš kiek daugiau nei dvi savaites vyko keli dideli renginiai. Taigi, galima sujungti taškus“, – sakė B. Dartas.


COVID-19 susirgusiems žmonėms simptomai įprastai pasirodo dviejų savaičių laikotarpyje.


Nors renginio dalyvių temperatūra buvo matuojama, o kaukės – dalijamos, tačiau dauguma dalyvių, kaip ir pats D. Trumpas, jų nedėvėjo.

REKLAMA


Iki renginio ir po jo COVID-19 liga diagnozuota keliems D. Trumpo rinkimų kampanijos organizatoriams bei Slaptosios tarnybos agentams.


Birželio 19 d. tūkstančiai žmonių Talsoje taip pat paminėjo paskutinių JAV vergų išlaisvinimą 1865 m. Tuo metu gatvėse susirinko beveik 1 000 jiems nepritariančių protestuotojų. Pasak naujienų agentūros AFP žurnalisto, dauguma žmonių šiuose renginiuose lauke dėvėjo veido kaukes.


JAV patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius viršijo tris milijonus


JAV patvirtintų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius trečiadienį peržengė tris milijonus, pranešė JAV viceprezidentas Mike’as Pence’as.


„Šiuo metu esame ištyrę daugiau kaip 39 mln. amerikiečių. Iš jų daugiau kaip trijų milijonų tyrimų rezultatai buvo teigiami, daugiau kaip 1,3 mln. amerikiečių jau pasveiko“, – teigė viceprezidentas.


Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, JAV koronavirusas diagnozuotas iš viso jau 3 009 611 žmonių. Infekcijos aukomis šalyje iki šios dienos tapo daugiau kaip 130 tūkst., tačiau mirtingumas mažėja.


JAV yra labiausiai nuo naujojo koronaviruso nukentėjusi šalis pasaulyje. Po JAV eina Brazilija. Tačiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas ne kartą bandė sumenkinti koronaviruso grėsmę ir teigė, kad virusas išnyks savaime. Antradienį prezidentas pasižadėjo daryti valstijoms ir jų vietos valdžios institucijoms spaudimą jau ateinantį rudenį atidaryti mokyklas, nepaisant sparčiai augančio užsikrėtimo atvejų skaičiaus.