Bus stiprinama šeimos gydytojo profesija – numatyta ilginti rezidentūrą iki 4 metų

Bus stiprinama šeimos gydytojo profesija – numatyta ilginti rezidentūrą iki 4 metų


Seimo sveikatos reikalų komitete trečiadienį pristatyta kiekvienam šalies gyventojui turinti būti patogi sveikatos centro koncepcija. Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, koncepciją – Sveikatos centras, optimaliai ir tikslingai integruojantis asmens ir visuomenės, ambulatorinę ir stacionarinę sveikatos priežiūrą – pritaikyti pagal savo gyventojų poreikius galėtų kiekviena savivaldybė.


Tikima, kad įgyvendinti koncepcijoje siūlomi pokyčiai padės pasiekti vieną iš pagrindinių sveikatos priežiūros reformos siekių – sumažinti mirtingumą nuo ligų, kurių galima išvengti gydymo priemonėmis, pavyzdžiui, astmos ir LOPL, diabeto, stazinio širdies nepakankamumo.


Apie tokią sveikatos paslaugų integraciją, kuri būtų patogi pacientams ir pašalintų paslaugų organizavimo fragmentiškumą Europos sveikatos politikoje kalbama jau gerą dešimtmetį. Pažangios Europos šalys – Suomija, Jungtinė Karalystė, Slovėnija jau keletą dešimtmečių džiaugiasi sėkminga sveikatos sistemos reforma, ten veikia integruoti pirminės ir specializuotos sveikatos priežiūros centrai.

REKLAMA


Šalyje įgyvendinus sveikatos reformą, planuojama, kad kiekvienoje šalies savivaldybėje bus įsteigtas sveikatos centras, kuris galės būti kaip struktūrinis vienetas arba kaip atskirų įstaigų visuma, dirbanti per bendradarbiavimo sutartis. Jame dirbs visiškai suformuota šeimos gydytojo komanda, integruota su antrine ambulatorine sveikatos priežiūra, dienos stacionaru, pradine ambulatorine reabilitacija, bus teikiamos slaugytojų diabetologų paslaugos. Tokiuose sveikatos centruose bus užtikrinama ilgalaikė visuomenės sveikatos priežiūra, pasitelkiant šiuolaikinius darbo organizavimo metodus: atvejo vadybą, „žalią koridorių“, „vieno langelio“ principą“.


Šeimos gydytojo komandų darbas keisis – šeimos gydytojai, vidaus ligų gydytojai, vaikų ligų gydytojai, gydytojai akušeriai ginekologai, gydytojai chirurgai savivaldybės sveikatos centre dirbs kaip specialistai, kad turėtų galimybę realizuoti savo kompetenciją, persikvalifikuoti į šeimos gydytojus. Tuo metu tikroji šeimos gydytojo komanda – slaugytojai, akušeriai, kineziterapeutai, slaugytojo padėjėjai, socialiniai darbuotojai, gyvensenos medicinos specialistai, atvejo vadybininkai, sekretoriai, registratoriai – dirbs kartu su šeimos gydytoju ir perims dalį jo funkcijų, sudarydami sąlygas šeimos gydytojui daugiau laiko skirti klinikiniam darbui.

REKLAMA


Bus skiriamas didesnis dėmesys vaikų sveikatos priežiūrai: skatinama sveika gyvensena, vyks mokymai visai šeimai, siuntimo dėl specializuotų paslaugų  tvarka bus supaprastina.


Taip pat bus stiprinama šeimos gydytojo profesija – numatyta ilginti rezidentūrą iki 4 m. ir nustatyti rajonų šeimos medicinos rezidentūros bazėse atliekamos rezidentūros trukmę, sukurti socialines motyvacines paskatas specialistams dirbti regionuose. Regionų aprūpinimui medikais bus skiriamas atskiras ir ypatingas dėmesys.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 47 (2022)

    Savaitė - Nr.: 47 (2022)