PSO „labai susirūpinusi“ dėl „suintensyvėjusio“ koronaviruso plitimo Afrikoje

PSO „labai susirūpinusi“ dėl „suintensyvėjusio“ koronaviruso plitimo Afrikoje


Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį išreiškė susirūpinimą dėl COVID-19 plitimo Afrikoje ir perspėjo, kad didėjantis užsikrėtimo atvejų skaičius galimai pranašauja būsimus ligos protrūkius žemyne.


„Šiuo metu esu itin susirūpinęs dėl to, kad po truputį pastebime ligos plitimo Afrikoje spartėjimą“, – virtualios spaudos konferencijos metu sakė PSO skubių atvejų vadovas Michaelis Ryanas.


Iki šiol Afrika nebuvo smarkiai paveikta koronaviruso, palyginti su kitais pasaulio regionais, kuriuose užsikrėtusių skaičius sparčiai augo.


Afrika yra antras COVID-19 protrūkio mažiausiai paveiktas žemynas po Okeanijos regiono. Afrikoje patvirtinta beveik 725 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir 15 tūkst. mirčių. Tačiau situacija žemyne kelia vis daugiau nerimo, ypač tai, kas vyksta Pietų Afrikos Respublikoje.


Per savaitgalį mirčių nuo COVID-19 skaičius šalyje peržengė 5 tūkst. ribą. Pietų Afrikos Respublika taip pat užregistravo 350 COVID-19 atvejų – šiuo metu tai koronaviruso labiausiai paveikta valstybė žemyne.


Tačiau M. Ryanas teigė, kad situacija šioje šalyje gali būti tarsi perspėjimas apie tai, kas galimai laukia viso žemyno.

REKLAMA


„Nors Pietų Afrikos Respublikoje situacija yra ypač sudėtinga, manau, kad iš tiesų tai gali būti tam tikras ženklas, pranešantis apie galimas grėsmes visam žemynui, jei nebus imtasi skubių veiksmų užtikrinti tinkamą paramą“, – teigė jis.


„Deja, situacija Pietų Afrikos Respublikoje galimai pranašauja apie likusių Afrikos regionų lemtį“, – tvirtino M. Ryanas.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 08 (2024)

    Savaitė - Nr.: 08 (2024)