Po 2 metų pertraukos įvykos seniausias šalyje „Puntuko bėgimas“

Po 2 metų pertraukos įvykos seniausias šalyje „Puntuko bėgimas“


Anykščiuose po daugiau nei dvejų metų pertraukos surengtas išskirtinis renginys – seniausias šalyje „Puntuko bėgimas“.


Jau 58–ąjį kartą vykusi sporto šventė į mūsų miestą priviliojo nemažai bėgikų iš visos šalies, o susirinkusius entuziastus sveikino olimpiečiai Sergejus Jovaiša, Arnas Šidiškis ir Mindaugas Mizgaitis.


Į renginį susirinko apie 350 bėgikų, kuriuos džiugino puikus oras.


Pirmieji šventę pradėjo mažiausieji bėgikai, kurie rungėsi 300 m „Puntukėlio" distancijoje. Bendrai vaikai finišo liniją kirto daugiau nei 120 kartų.


Vėliau į 3 km trasą išbėgo mokyklinio amžiaus vaikai ir nuotolį sėkmingai įveikė 58 dalyviai.


Pagrindinis startas 6 ir 11 km distancijoms buvo duotas 12 valandą.


Greičiausi 6 km vyrai:


1. Mažvydas Peleckas – (be klubo) – 22:53 min.
2. Valdas Rubel – „Skraidantys akmenys" – 23:33 min.
3. Viktoras Laucius – Kauno BMK – 24:25 min.


Greičiausios 6 km moterys:


1. Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė – „Swim&Fun" – 28:15 min.
2. Renata Lauciuvienė – – 29:12 min.
3. Monika Miliauskaitė – – 29:42 min.

REKLAMA


Viso 6 km įveikė 31 dalyvis.


Daugiausia dalyvių rungėsi pagrindinėje 11 km trasoje (finišavo 83 dalyviai), kur bėgikai apsisukimą darė jau prie Puntuko akmens.


Greičiausi 11 km vyrai:


1. Jaunius Strazdas – BTT Cloud – 36:28 min.
2. Modestas Dirsė – „TopExchange" – 36:40 min.
3. Justinas Čekanauskas – „Maratonas" – 37:48 min.


Greičiausios 11 km moterys:


1. Vilmantė Stašauskaitė – „Maratonas" – 43:28 min.
2. Ieva Serapinaite – „Lietuvos šiuolaikinė penkiakovė" – 45:08 min.
3. Dalia Lukošienė – „Lukas" – 46:03 min.


Šios distancijos nugalėtojams ir prizininkams buvo įteiktos ne tik taurės, medaliai ir dovanos, bet ir ypatingi prizai: už pirmą vietą atiteko 300 eurų, 2 vieta garantavo 150 eurų dovanų čekį, trečia vieta – 100 eurų dovanų čekį.


Visiems dalyviams buvo įteikti atminimo medaliai, startiniame pakete buvo gėrimai ir užkandžiai, o po finišo visi sportininkai buvo vaišinami koše.

REKLAMA


„Kiekvienas save gerbiantis anykštėnas privalo įveikti „Puntuko bėgimą" – pradedant nuo 300 m ir baigiant 11 km nuotoliu. Man labai malonu, kad šiandien bėgo ir, pavyzdžiui, Palangos atstovai, kurie atvyko iš kitos Lietuvos pusės bei taip parodė pagarbą Anykščiams. Dėkoju visiems dalyviams – nesvarbu, kokioje distancijoje dalyvavote ir kokį laiką parodėte. Svarbiausia, kad palaikėte mūsų bėgimą ir kviečiu jus po greičiau nei po metų įvyksiantį jau 59–ąjį bėgimą. Rezultatas yra ne laike, o dalyvavime", – sakė Anykščių KKSC direktorius Arvydas Krikščiūnas, kuris pats įveikė 11 kilometrų ir savo amžiaus grupėje užėmė trečią vietą.


Varžybų rezultatai:


11 km – https://www.lbma.lt/results/rezultatai.php?race=216&d=1
6 km – https://www.lbma.lt/results/rezultatai.php?race=216&d=2
3 km – https://www.lbma.lt/results/rezultatai.php?race=216&d=3


Bėgimą rėmė ir jo partneriais buvo: Sporto rėmimo fondas, „Rasa", „Techasas", „Me2u", „Lojantis katinas", „Puntuko" restoranas, , „Aromama", „Sip Sap", „Kompeksa", „Husqvarna", „dviraciudalys.lt", „Šilelis", „Kalitos kalnas", „Nuotykių slėnis", „Bangenis", „Anykščių kredito unija", „Savaitė", „Smilgių šeimos ūkis", „Ponas bicepsas", „Kanapėla", „SPA Vilnius", „Pirmas daigas", „Uno pica", „Saulės link", „Wakepond", Anykščių raj. savivaldybė, Anykščių visuomenės sveikatos biuras, „Paukštukas pūga", „Dainuvos nuotykių slėnis", Anykščių regioninis parkas, Anykščių menų centras.Anykščių KKSC taip pat dėkoja savanoriams, Utenos apskrities Anykščių raj. policijos skyriui, Liudvikos ir Stanislavo Didžiulių bibiliotekai.


Projektas Tradicinis bėgimas „Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai" yra bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.


Partnerio turinys.