Statybos leidimas Nacionaliniam stadionui vis dar neišduotas

Statybos leidimas Nacionaliniam stadionui vis dar neišduotas


Statybos leidimas Daugiafunkciniam kompleksui Vilniuje, į kurį įeina Nacionalinis stadionas, vis dar nėra išduotas, informuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Anksčiau skelbta, kad leidimas turi būti išduotas iki gegužės 23 d.


Likus savaitei iki termino pabaigos teigiamo atsakymo projektuotojai dar nėra gavę. Kaip Eltai teigė savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas, šiuo metu atsakingos institucijos teikia pastabas projektuotojams, o leidimą planuojama išduoti iki numatyto termino pabaigos.


„Šiuo metu atsakingos institucijos teikia pastabas, projektuotojai glaudžiai bendradarbiaudami su institucijomis jas taiso. Preliminariai planuojama statybos leidimą išduoti iki numatyto termino pabaigos“, – sakė G. Grubinskas.


Vilniuje praeitų metų pradžioje pradėtos griauti nuo 1993 metų nebaigto statyti Nacionalinio stadiono konstrukcijos. Baigus griovimo darbus, laukiama leidimo, kad galėtų prasidėti naujo daugiafunkcio komplekso statybos.

REKLAMA


Vilniaus miesto savivaldybės ir koncesijos sutartį įgyvendinančios UAB „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ atstovai bei UAB „Cloud architektai“ šių metų vasario pirmoje pusėje baigė projektavimo darbus ir pristatė Daugiafunkcio komplekso techninį projektą šalies Vyriausybei. Buvo tikimasi, kad kovo mėnesį bus išduotas leidimas statyboms ir pavasarį prasidės pirmasis statybų etapas.


Kovo 30 d., ištaisę pastabas projektuotojai pateikė pakartotinį prašymą statybų darbų pradžiai.


Pagal koncesijos sutartį su investicijų bendrove „BaltCap“, šalia prekybos centro „Akropolis“ Vilniuje bus statomas daugiafunkcis sporto kompleksas, kurį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat suplanuoti sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.


2021 m. spalio pradžioje projektas dėl naujo komplekso susilaukė palaikymo miesto Taryboje, taip uždegus žalią šviesą koncesijos sutarčiai, Nacionalinio stadiono techniniam projektavimui ir statyboms.

REKLAMA


Sutartis iki pateikiant Tarybai buvo kiek pakoreguota, atsižvelgus į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateiktas pastabas. Nekeistas pats finansinis veiklos modelis: liko Vilniaus miesto savivaldybės metinio mokėjimo dydis, numatytas galutiniame pasiūlyme, o projekto vertė, įskaitant kapitalo investicijas, finansavimo kaštus, sudaro 146 mln. 185 tūkst. eurų (be PVM). Daugiau nei pusė šios sumos – projekto kapitalo investicijos.


Vyriausybės nutarime numatyta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos maksimalių įsipareigojimų suma – 53,4 mln. eurų (su PVM). Numatyta, kad stadionas turi būti UEFA IV kategorijos.


Nacionalinio stadiono sostinės Šeškinės rajone projektavimas prasidėjo 1985 m., o pačios statybos – 1987 m. Tačiau jau 1993 m. statybos darbai buvo nutraukti. 2008 m. projektui buvo skirta dar 33,6 mln. eurų, tačiau statybos darbai nutrūko ir tą kartą.


Komplekso statybų pabaiga numatyta 2025 m. liepą.


ELTA inf.
  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 39 (2023)

    Savaitė - Nr.: 39 (2023)

Daugiau >>