Lietuvos futbolas gavo UEFA perspėjimą: gresia rinktinės ir klubų dalyvavimo tarptautiniuose turnyruose suspendavimas

Lietuvos futbolas gavo UEFA perspėjimą: gresia rinktinės ir klubų dalyvavimo tarptautiniuose turnyruose suspendavimas


Lietuvos futbolo federacija (LFF) gavo oficialų UEFA vertinimą dėl Lietuvos Respublikos Seime užregistruoto įstatymo projekto Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo, su kuriuo FIFA ir UEFA supažindino įstatymo projekto iniciatoriai, rašoma LFF pranešime.


Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, Lietuvos futbolo klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, visų Lietuvos futbolo federacijos, kaip FIFA ir UEFA nario, įgaliojimų sustabdymas bei FIFA ir UEFA finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.


„Tarptautinės futbolo organizacijos Lietuvos futbolo federacijos atstovus vakar vakare informavo apie tai, kad kai kurių Lietuvos politikų kišimasis į nepriklausomos futbolo federacijos veiklą, yra vienareikšmiškai vertinamas kaip FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, kurie sukels tiesiogines neigiamas pasekmes visam Lietuvos futbolui – tiek nacionalinėms rinktinėms, tiek Lietuvos futbolo klubams.

REKLAMA


Tarptautinių futbolo organizacijų atstovai dar kartą įspėjo Lietuvos futbolo atstovus, jog tokio LR Seimo narių inicijuoto teisės akto priėmimas vienareikšmiškai lems Lietuvos futbolo klubų ir rinktinių suspendavimą tarptautinėse arenose, viso Lietuvos futbolo finansavimo iš šių organizacijų nutraukimą. Šių veiksmų tarptautinės futbolo organizacijos imtųsi nedelsiant.


Savo ruožtu noriu pabrėžti, kad Lietuvos futbolo bendruomenės nuomone, futbolo valdymas yra išskirtinai tik pačios futbolo bendruomenės klausimas, bet kokie pakeitimai turėtų būti daromi remiantis tik futbolo bendruomenės sutarimu.


LFF veikia speciali darbo grupė dėl geriausių valdymo praktikų tobulinimo, planuojami susitikimai su visais suinteresuotais politikais ir institucijų atstovais, spalio mėnesį vyks Lietuvos futbolo bendruomenės Forumas, kuriame bus sprendžiami svarbiausi klausimai. Esu įsitikinęs, kad konstruktyvi diskusija yra vienintelis kelias siekiant Lietuvos futbolo tikslų”, – sakė Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius.

REKLAMA


Seime, atsižvelgiant į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) problemas ir reikalingą pertvarką, parengtas federacijos tiesioginio valdymo įstatymas. Juo siekiama perimti tam tikras LFF vykdomas funkcijas, tačiau tik tokia apimtimi, ir tik tokiam laikui, kurie yra reikalingi pašalinti rizikoms nepažeidžiant ilgalaikių savivaldos principų, kuriais yra grindžiama sporto politika Lietuvoje.


Dokumente tvirtinama, kad šio įstatymo paskirtis – užtikrinti skaidrų ir demokratišką Lietuvos futbolo valdymą, grįstą atitinkamų Lietuvos Respublikos įstatymų, taikomų valstybės sporto politikos formavimui ir ją įgyvendinančioms asociacijoms, nuostatomis bei užtikrinti tokių įstatymų nuostatų įgyvendinimą Lietuvos futbole.


Vienas iš įstatymo autorių, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas tvirtina, kad šiuo įstatymo projektu siekiama skaidraus ir demokratiško LFF valdymo, kuriame nebūtų kriminalinio pasaulio atstovų.


Pirmadienį įstatymo projekto, kuriame siūloma įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) autoriai tvirtino, kad idėja neturėtų sulaukti FIFA ir UEFA nuobaudų.


Seimo narių reakcija į UEFA vadovų laišką ir grasinimus suspenduoti rinktinę bei klubus: viskas LFF rankose


Seimo nariai, reaguodami į UEFA vertinimą dėl Seimo siekio įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje (LFF), kuriame aiškinama, kad už tai gresia nacionalinės rinktinės ir klubų dalyvavimo tarptautiniuose turnyruose tvirtina, kad viskas yra federacijos rankose.Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tvirtina, kad jeigu LFF sutiks organizuoti skaidrius rinkimus, nebus jokio poreikio tiesioginiam valdymui.


„Viskas yra LFF rankose – jei sutinka organizuoti skaidrius demokratinius rinkimus, kuriuose negalėtų dalyvauti nusikaltimus padarę asmenys, nėra jokio poreikio tiesioginiam valdymui. Tik derybos su Vyriausybe dėl didesnio valstybės finansavimo futbolui”, – teigė L. Kasčiūnas.


Tuo tarpu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas aiškino, kad jeigu valstybės įsikišimo federacijai prireiks, tuomet laikinasis administratorius turės atlikti darbą per trumpiausią įmanomą laiką.


„Jei vis tik valstybės įsikišimo prireiktų, laikinasis administratorius turės atlikti savo darbą per trumpiausiai įmanomą laiką. Savo ruožtu toliau sieksime aukšto lygio tiesioginio susitikimo su FIFA ir UEFA atstovais, kurio metu būtų pristatyta reali padėtis Lietuvos futbole”, – sakė M. Majauskas.  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 48 (2022)

    Savaitė - Nr.: 48 (2022)