Anykščiai - šiuolaikinio šokio sostinė

Anykščiai - šiuolaikinio šokio sostinė


Gegužės 15-20 dienos Anykščiuose vyks Tarptaiutinis šiuolaikinio šokio festivalis “Pėdos”. Festivalyje dalyvauja Lietuvos ir užsienio profesionalaus šokio teatrai, kurie pristatys geriausius pastarųjų metų šokio spektaklius.


Per šešias festivalio dienas Anykščių kultūros centre bei Anykščių menų inkubatoriuje žiūrovai turės galimybę pamatyti net 8 spektaklius. Žiūrovams spektaklius pristatys Vyčio Jankausko šokio teatras, Kauno šokio teatras „Aura“ ir tarptautinė šokėjų grupė (Lietuva, JAV, Prancūzija, Italija, Rusija, Filipinai, Kinija), Šokio teatras „Judesio erdvė“, Šokio teatras “PADI DAPI Fish” (Klaipėda), Urbanistinio šokio teatras „Low Air“, Šokio teatras „Fine5“ (Estija, Talinas).


Be teatrų spektaklių, šokio teatrų šokėjai, choreografai Anykščių kultūros centre, Anykščių menų centre jaunimo grupėms ves kūrybines šokio dirbtuves.


Festivalio direktorė – Dijana Petrokaitė
Festivalio idėjos autorė ir meno vadovė – Jolanta Pupkienė
Bilietus galima įsigyti Anykščių kultūros centro kasoje. Tel.8 381 52239


Anykščiai - šiuolaikinio šokio sostinė


APIE SPEKTAKLIUS
........................................................................................................................
Dvidešimties metų jubiliejų švenčiantis Vyčio Jankausko šokio teatras 2018 m. gegužės 15 d. 18 val.pristato šokio spektaklį „Agonija”.


Agonija“ - tai nuotaikingas šiuolaikinio šokio spektaklis, kuriame įvairios šokio/judesio, šviesos, gyvo ir fonograminio garso manipuliacijos kuria magišką erdvę, kurioje žmonės bei daiktai patiria įvairias transformacijas, įgaudami naujus, jiems neįprastus pavidalus, funkcijas ir reikšmes.


Agonija“ - tai nuotaikingas šiuolaikinio šokio spektaklis, kuriame įvairios šokio/judesio, šviesos, gyvo ir fonograminio garso manipuliacijos kuria magišką erdvę, kurioje žmonės bei daiktai patiria įvairias transformacijas, įgaudami naujus, jiems neįprastus pavidalus, funkcijas ir reikšmes.
.........................................................................................................................................
2018 m. gegužės 16 d. 18 val. Estijos (Talinas) profesionalus šokio teatras "Fine5" Anykščių kultūros centre pristato spektaklį "BEAUTIFUL".

REKLAMA


Spektaklis "BEAUTIFUL" yra apie gerus dalykus, nepamirštamas gyvenimo situacijas, mažus stebuklus, kurie gyvena mumyse. Niekas negali menkinti mūsų jausmų ir prisiminimų apie šias neįtikėtinas ir švelnesnes gyvenimo akimirkas. Šis kūrinys yra apie vidinius jausmus, kurie vis dar gyvena mumyse.
Visi, atrodo, yra laimingi Indijoje, ir mes mėgstame šią iliuziją ...
Spektaklyje yra naudojama Indijos tradicinė ir estų šiuolaikinė muzika.
................................................................................................................................................................
2018 m. gegužės 17 d. 18 val. Anykščių kultūros centre Kauno šokio teatras "Aura" ir tarptautinė šokėjų grupė pristato spektaklį "Sprendimas".


Mus tiesiogiai veikia įvairių sistemų primesti stereotipai, elgesio modeliai, lūkesčiai,kuriuos esame priversti atitikti. Dažnai jaučiamės įstrigę, suvaržyti ir nesuprasti. Tačiau nepasiduodame, lukštenamės iš mus kaustančio kiauto ir veržiamės pirmyn. Laikas priimtisprendimą - išrėkti mintis, išjudinti kūną ir išsilaisvinti. Tačiau koks instinktyvaus šio laisvės troškimo likimas? Kur yra riba tarp išsilaisvinimo ir chaoso?


Choreografė – Birutė Letukaitė
Kostiumų dailininkė – Guda Koster (Nyderlandai)
Kompozitorius – Antanas Jasenka
Vokalistas – Ilja Gun (muzikos grupė „Royce“)
Šviesų dailininkas - Vladimiras Šerstabojevas
Šokėjai: Blake Seidel (JAV), Chiara Corbetta (Italija), Clara Giambino (Prancūzija), Erik
Zarcone (Italija), Evgenii Kalachev (Rusija), Jasper Narvaez (Filipinai), Julija Mintautė
(Lietuva), Matthew Livingston (JAV), Marine Fernandez (Prancūzija), Mei Chen (Kinija)
Trukmė – 60 min.
Spektaklio sukūrimą ir sklaidą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

REKLAMA


Anykščiai - šiuolaikinio šokio sostinė

..........................................................................................................................................................
2018 m. gegužės 18 d.10 ir 11 val. Anykščių kultūros centre festivalyje "Pėdos" Šokio teatras "Judesio erdvė" (Klaipėda) pristato šokio ir judesio spektaklį kūdikiams "Debesų gaudyklė".


Spektaklis skirtas kūdikiams nuo 6 iki 18 mėn. bei jų tėveliams.
Bilietas į spektaklį yra bendras kūdikiui ir jį lydinčiam asmeniui.
Spektaklio choreografė ir režisierė: Laura Gerasčenko
Scenografė: Angelina Furmaniuk - Savickienė
Kostiumų dizainerė: Lina Andriukonė
Muzikos autorius: Kristijonas Lučinskas
Šokėjai ir aktoriai: Elinga Serapinaitė, Justina Jukonytė, Greta Jankauskaitė
Kristupas Biržietis
Trukmė: 30 min.
................................................................................................................................................................
2018 m. gegužės 18 d. 19 val. Anykščių kultūros centre festivalye " Pėdos" šokio spektakį "Mano Piteris Penas" pristato šokio teatras "PADI DAPI Fish".Spektaklis jaunimui.


Tai - vizualus ir muzikalus šokio spektaklis, kurį papildys keturių klasikinių violončelių gyvas skambesys kartu su elektronine muzika. Na, o vaizdo projekcijos ir šiuolaikiškos, minimalistinės dekoracijos scenoje nukels spektaklio „Mano Piteris Penas“ žiūrovą į savitą ir netikėtumų pilną Niekados šalį.


Agnija Šeiko (choreografė, režisierė)
Dovilė Binkauskaitė, Gintarė Marija Ščavinskaitė (asistentės)
Mantas Černeckas, Inga Kuznecova, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Niels Claes, Eiva Dobilaitė, Julius Jurevičius (šokis)
Klaipėdos violončelių kvartetas:
Mindaugas Bačkus, Jurgis Karbauskas, Karolis Vaičiulis, Marius Sakavičius
Mindaugas Bačkus, Glebas Pyšniakas, Jurgis Karbauskas, Karolis Vaičiulis
Sven Helbig (kompozitorius, Vokietija)
Artūras Šimonis (scenografas ir kostiumų dailininkas)
Tomas Jurginas (vaizdo menininkas)
Vilija Bartašiūtė (prodiuserė)
Trukmė 50 min.


Anykščiai - šiuolaikinio šokio sostinė

..............................................................................................................................................
2018 m. gegužės 19 d.12 val. Anykščių kultūros centre festivalyje "Pėdos" spektaklį "Pamirštos princesės" pristato šokio teatras "PADI DAPI Fish" .7 - 12 m. amžiaus vaikams skirtame spektaklyje ieškoma būdų kaip kiekvienam vaikui atrasti savo išskirtinius bruožus, juos mylėti, puoselėti, kurti vertingus bei pagarbius santykius su kitais žmonėmis. Perkeldamos realias gyvenimiškas situacijas į princesių pasaulį, šokėjos pasakoja apie kiekvienoje iš mūsų glūdinčią, nepakartojamą asmenybę.


2016 m. spektaklis nominuotas „Padėkos kaukei“ ir „Auksiniam scenos kryžiui“.
Choreografė: Inga Kuznecova
Šokėjos: Eiva Dobilaitė, Aušra Krasauskaitė, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Sigutė Juraškaitė
Kompozitorius: Kristijonas Lučinskas
Kostiumų dailininkė: Lina Andriukonė
Prodiuserė: Goda Giedraitytė
Trukmė 50 min.
Nuotraukos - Vytautas Petrikis
................................................................................................................................................................
2018 m. gegužės 19 d. 19 val.festivalyje "Pėdos" Urbanistinio šokio teatras "LOW AIR" pristato spektaklį "Žaidimas baigtas".
Urbanistinio šokio teatras „Low Air”, įkvėpti autoriaus Julio Cortazar žaidimo su vaizduote taisyklių, Lietuvos publikai pristato novatorišką spektaklį, apjungiantį šokio ir vizualaus meno (dailės) sritis, įpintas į gyvos muzikos garsus.


Menininkai siūlo pasinerti į sapną, pažaisti su savo vaizduote ir nors kartą nebijoti pasilikti sapnuose. Performansas formuojamas, kaip žaidimas su žiūrovu, įtraukiant jį į netikėtus sapno bei realybės susidūrimus. Viso spektaklio situacijos pasibaigia ties pabudimo momentu.


Trukmė - 55 min.
Idėja: Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius
Choreografai, atlikėjai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius
Kompozitorius, atlikėjas: Adas Gecevičius
Scenografė, kostiumų dailininkė: Lauryna Liepaitė
Šviesų dailininkas: Povilas Adomas LaurinaitisAnykščiai - šiuolaikinio šokio sostinė

.....................................................................................................................................................
2018 m. gegužės 19 d. 18 val.festivalyje "Pėdos" spektaklį "Godos" pristato Kauno šokio teatras "Aura" ir tarptautinė šokėjų grupė.


Žodį „godos“ jau vargu ar beišgirsime kasdienėje kalboje, tačiau jame telpa kiekvieno mūsų išgyvenimai, patirtys ir jausmai. Žymios lietuvių choreografės Birutės Letukaitės ir dviejų choreografių iš Norvegijos sukurtame spektaklio pasaulyje susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir futuristinio pasaulio vizijos. Kas slepiasi užkerėto vilkolakio kailyje, kokius burtus naudoja šiuolaikinės laumės, kas neša laimę, jei nebetikime aitvarais?


Subtiliai užsimindami apie lietuvių mitus ir legendas, šokėjai juda raštais ir formomis, ritmu primenančiu audimo staklių taukšėjimą. Prie šių staklių prisėda godojantis šiandienos žmogus, kurio išausta juosta tokia kaip gyvenimas: marga mintimis, kokie mes esame dabar ir kokiais tapsime rytoj.
Choreografės: I dalis - Anne Ekenes, Pia Holden (Norvegija), II dalis - Birutė Letukaitė (Lietuva)
Kompozitorius – Antanas Jasenka
Asistentė dramaturgijai – Silvija Čižaitė-Rudokienė
Šviesų dailininkas – Vladimiras Šerstabojevas
Vaizdo projekcijų autorius – Saulius Paliukas
Kostiumo dailininkas: Thom Bara
Šokėjai: Ema Nedobežkina (Lietuva), Mei Chen (Kinija), Chiara Corbetta (Italija), Clara Giambino (Prancūzija), Marine Fernandez (Prancūzija), Erik Zarcone (Italija)
Trukmė – 70 min. (1 dalis – 25 min., pertrauka – 20 min., 2 dalis – 25 min.)