Kokį kavos aparatą įsigyti?

Kokį kavos aparatą įsigyti?


Ar svarstote apie kavos aparato įsigijimą? Jeigu jūsų dienoje kavos puodelis(-iai) vaidina svarbią rolę, toks pirkinys gali gerokai pakelti gyvenimo kokybę. Namuose, kur kavą geria du arba daugiau žmonių, arba labai trūksta laiko, kavos aparatas gali labai palengvinti rytą, dieną, vakarą. Tačiau lengva įžvelgti bendrus pliusus ir minusus.


Sunku rasti tinkamiausią kavos aparatą įsigijimui. Gausi pasiūla, kiti apribojimai bei faktoriai tikrai sukelia nemažai dilemų. Mes pasižvalgėme po varle.lt siūlomų kavos aparatų asortimentą. Surinkome faktus, informaciją bei patarimus, kurie padės tinkamai išsirinkti kokį kavos aparatą įsigyti. Taigi, pradėkime!


Biudžetas


Dažniausias kriterijus, kuris apriboja ir daro įtaką pasirinkimui – biudžetas. Pagal kavos aparatų tipus, skiriasi ir jų kainos. Jeigu norite vieną dieną gerti Latte Machiatto, o kitą – stiprų Espresso, įgudusiam gamintojui labiau patiks pusiau automatinis, o įvairovę mėgstančiam bei dėl kavos gamybos galvos sukti nenorinčiam – automatinis kavos aparatas.


Pigiausi – paprasčiausi kapsuliniai kavos aparatai. Jie nepasižymi dideliu funkcionalumu, tačiau juos lengva naudoti ir prižiūrėti. Jeigu geriate kavą iš pakelio ir ji jums skani, drąsiai galite pirkti būtent tokį įrenginį. Jis kainuos iki šimto eurų, užims nedaug vietos, įsipaišyt į interjerą.

REKLAMA


Pusiau automatiniai kavos aparatai nėra tokie pigūs, kaip kapsuliniai, tačiau jie vis tiek kainuoja pigiau už automatinius. Su jais galima reguliuoti kiekvieno etapo eigą, todėl tikram kofemanui ar kofemanei tai bus pats geriausias aparato tipas.


Na, o automatinis kavos aparatas gali kainuoti ir arti ar net virš tūkstančio eurų. Nors tam, kad jais išmoktumėte naudotis reikės pasimokyti bei skaityti instrukcijas, o ir priežiūra nėra paprasta – jei galite sau tai leisti, tai bus paprasčiausias ir greičiausias būdas pasigaminti sau puodelį kokios tik norite kavos.


Kalbant labai abstrakčiai

Iki 100 eur – tik kapsulinis aparatas arba kavavirė


Tarp 200-600 – gana gausi pusiau automatinių ir siaura automatinių kavos aparatų pasiūla


Na, o nuo 600 eur jau galite rinktis pačius įmantriausius automatinius bei vienetinius pusiau automatinius kavos virimo aparatus.


Ar apsvarstėte, kiek išlaidų sudarys priežiūra?


Kavos aparatas, be abejo, pirkinys nemenkas. Tačiau jis reikalauja ir nuolatinių išlaidų. Net ir paprasčiausią kavinuką reikia plauti, valyti. Ką jau kalbėti apie sudėtingesnius įtaisus, kuriems reikia papildyti atsargas (pieną, vandenį...), juos ne tik valyti, tačiau ir pasirūpinti tuo, kad nesusidarytų kalkinės apnašos ir taip toliau.

REKLAMA


Atsargos aparate negali užsistovėti per ilgai. Pieną ir vandenį reikia reguliariai keisti, o jų talpas – išvalyti bei praplauti. Tai itin svarbu pasidaro šiltuoju metų laiku bei ten, kur daug drėgmės. Pradedant šepetėlių įsigijimu, baigiant tinkamų priemonių naudojimu – valymas yra tiek laiko, tiek piniginės sąnaudos.


Sau tai leisti galintys žmonės užsienyje jau senokai nustojo „žaisti“ su savo kavos aparatais ir kviečia meistrus bei aptarnaujančius specialistus, kad šie atvyktų ir aparatą prižiūrėtų už juos. Nors pieną ir vandenį keisti naudingiausia bus patiems, bet subtilius filtrų valymo darbus ar nukalkinimą geriau patikėti profesionalams.


Kokią kavą ir kiek jos gersite?


Galiausiai apsvarstykite ir savo skonio receptorių poreikius. Jeigu kriauklėje kasdien atsiduria tik vienas ar du kavos puodeliai, nėra finansiškai naudinga pirkti brangų automatinį įtaisą, nebent jo labai norite.


Tačiau, jeigu geriate daug kavos, o nusipirksite kuklų kapsulinį aparatą, jums greitai nusibos keisti kapsules ir pirkti atsargas. Laiko atžvilgiu taip pat naudingiausiais tenka pripažinti automatinius įtaisus, mat jie gamina greičiausiai. Kapsuliniai irgi gamina greitai, bet tik vienos rūšies kavą.
Kapučinatorius leis gaminti kavas su pienu ir pieno puta. Na, o papildomos funkcijos leis pridėti ledukų, pagaminti karštą šokoladą ar net arbatą...


Daugiau informacijos suteiks mūsų partneriai varle.lt