Dėl stringančio vakcinos pristatymo ES gali atsisukti į Rusiją ir Kiniją

Dėl stringančio vakcinos pristatymo ES gali atsisukti į Rusiją ir Kiniją


Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen teigia, kad Rusijos ir Kinijos vakcinų patvirtinimas ES gali būti svarstomas, jei šalys „pateiks visus reikalingus duomenis“.


Komentarą EK pirmininkė paskelbė bendrijai sulaukus kritikos dėl lėto vakcinacijos proceso visose 27 valstybėse narėse. Dėl gamybos trikdžių vakcinų gamyklose vėlavo jų pristatymas.


Kai kurie Europos lyderiai pareiškė norą svarstyti Rusijos „Sputnik V“ vakciną, kai tyrimo rezultatai parodė 91,6 proc. efektyvumą.


„Jei Rusijos vakcinos gamintojai, Kinijos vakcinos gamintojai atvertų savo užrašus, parodytų skaidrumą, parodytų visus duomenis, jų vakcina galėtų būti patvirtinta, kaip ir kitos“, – ES įstatymų leidėjams susitikime sakė U. von der Leyen.


Briuselis anksčiau yra paskelbęs, kad Rusijos vakcinos gamintojai susisiekė su Europos vaistų agentūra, tačiau nepateikė jokios oficialios paraiškos dėl vakcinos patvirtinimo.


EK atstovas antradienį teigė, kad viena iš ES kontraktų dėl vakcinos sąlygų yra vakcinos gamybos ES teritorijoje galimybė.


Iki šiol ES pasirašė susitarimus su šešiais vakcinų tiekėjais, tačiau patvirtintos kol kas yra tik trys vakcinos – „Pfizer/BioNtech“, „Moderna“, „AstraZeneca“.