J. Bidenui artėjant prie pergalės rinkimuose, D. Trumpas pradėjo svaidytis nepagrįstais kaltinimais sukčiavimu

J. Bidenui artėjant prie pergalės rinkimuose, D. Trumpas pradėjo svaidytis nepagrįstais kaltinimais sukčiavimu


Svarbiausiose svyruojančiose valstijose suskaičiavus dar daugiau rinkimų biuletenių, demokratas Joe Bidenui vis labiau artėja prie pergalės, tačiau tai iššaukė Donaldo Trumpo įsiūtį, kuris pradėjo nepagrįstai kaltinti demokratus bandant „pavogti rinkimus“.


„Jie bando pavogti rinkimus“, – praėjus dviem dienoms po rinkimų apylinkių uždarymo neįprastoje spaudos konferencijoje Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas.


Nepateikdamas jokių įrodymų ir neatsakydamas į žurnalistų klausimus, D. Trumpas beveik 17 minučių skelbė kurstančius teiginius apie JAV demokratinį procesą, kurių anksčiau amerikiečiams nėra tekę girdėti nė iš vieno savo šalies prezidento.


D. Trumpo teigimu, pasinaudoję „neteisėtais balsais“, kad „pavogtų rinkimų iš mūsų“.


„Jei suskaičiuotume (tik) teisėtus balsus, aš lengvai laimiu. Jie bando suklastoti rinkimus. Ir mes negalime to leisti“, – pareiškė D. Trumpas.


D. Trumpas spaudos konferencijoje daugiausia skundėsi dėl didelio paštu, o ne gyvai, atiduotų balsų skaičiaus. Didelis balsavimo paštu aktyvumas atspindėjo rinkėjų norą išvengti COVID-19 rizikos balsavimo apylinkėse per pandemiją, kuri pasiglemžė jau daugiau nei 230 tūkst. amerikiečių gyvybes.

REKLAMA


Kadangi D. Trumpas dažnai neigė koronaviruso pavojų ir sakė savo rėmėjams nepalaikyti balsavimo paštu, kur kas mažiau respublikonų nei demokratų pasinaudojo tokia galimybe.


Kelios didžiosios JAV televizijos nutraukė D. Trumpo spaudos konferencijos transliaciją, o MSNBC tai argumentavo būtinybe ištaisyti klaidingus prezidento teiginius.


Bidenas artėja prie pergalės


D. Trumpas piktinosi dėl tariamo sukčiavimo būtent tuo metu, kai iš paskutinių valstijų gaunami balsavimo duomenys rodo, kad prie pergalės artėja jo oponentas J. Bidenas.


77-erių J. Bidenui trūksta pergalės tik vienoje ar dviejose iš likusių valstijų, o 74-erių D. Trumpui būtina pergalių valstijose kombinacija, kuri darosi vis mažiau tikėtina.


Savo gimtajame Vilmingtono mieste Delavero valstijoje J. Bidenas žurnalistams teigė, kad „ir toliau jaučiamės labai gerai“.


„Neturime jokių abejonių, kad, kai balsų skaičiavimas bus baigtas, senatorė (Kamala) Harris ir aš būsime paskelbti nugalėtojais“, – sakė jis.

REKLAMA


Pasaulį 2016 m. savo pergale šokiravęs D. Trumpas iki pasirodymo spaudos konferencijoje ketvirtadienio vakarą (Lietuvos laiku – penktadienio naktį) bendravo tik tviterio ir rašytinių pranešimų pagalba.


Tuo metu J. Bidenas, pažadėjęs „pagydyti“ šalį po ketverius metus trukusio itin poliarizuojančio D. Trumpo valdymo, paragino amerikiečius išlaikyti ramybę.


„Procesas veikia, – Vilmingtone sakė J. Bidenas. – Skaičiavimas jau baigiamas. Ir mes labai greitai sužinosime (rezultatus).“


Šalia Pensilvanijos balsų skaičiavimo centro sulaikyti du vyrai


JAV policija sulaikė du vyrus šalia Pensilvanijos valstijos balsų skaičiavimo centro Filadelfijoje, pranešė vietos žiniasklaida.


Pensilvanija yra viena iš svarbiausių valstijų JAV rinkimuose, kuri vis dar nepaskelbė galutinių rinkimų rezultatų. Balsų skaičiavimas tęsiasi keturiose itin svarbiose valstijose – Pensilvanijoje, Džordžijoje, Nevadoje ir Arizonoje, o demokratas Joe Bidenas nugalėtų, jei pasiektų pergalę vienoje ar dviejose iš šių valstijų.


Tuo metu Donaldas Trumpas, kurio turėta persvara Pensilvanijoje tirpsta, kaltina demokratus sukčiavimu ir bandymu „pavogti rinkimus“.


Netrukus po 22 val. vietos laiku (5 val. Lietuvos laiku) šalia Filadelfijos konferencijų centro, kur skaičiuojami balsai, buvo sulaikyti du vyrai, praneša „Philadelphia Inquirer“.


Vietos leidinio žiniomis, vyrai buvo sulaikyti gavus informaciją apie tai, kad centro link artėja ginkluota grupė žmonių.


Nuo pat rinkimų dienos antradienį D. Trumpas tviteryje nuolat reikalauja stabdyti balsų skaičiavimą ir tvirtina, kad rinkimai yra klastojami.