JAV respublikonai partijos suvažiavime liaupsino D. Trumpą ir užsipuolė J. Bideną

JAV respublikonai partijos suvažiavime liaupsino D. Trumpą ir užsipuolė J. Bideną


JAV respublikonai savo partijos suvažiavime liaupsino prezidentą Donaldą Trumpą ir aštriai užsipuolė jo varžovą rinkimuose Joe Bideną. Kalbėtojai pirmadienio vakarą kaltino opozicinių demokratų kandidatą į prezidentus silpna pozicija kovojant su nusikalstamumu, ekonomikai priešiška politika ir nuolankumu Kinijai. D. Trumpas tuo tarpu esą yra vidaus saugumo, ekonomikos augimo, darbo vietų ir teisės turėti ginklą garantas.


Kongresmenas Mattas Gaetzas sakė, kad J. Bideno prezidentavimas būtų „siaubo filmas“. „Jie (demokratai) jus nuginkluos, ištuštins kalėjimus, uždarys jus namuose ir pakvies MS-13 (Centrinės Amerikos gaują) įsikurti greta“, - teigė jis. „Pavojinga kairė“ esą nori susilpninti JAV.


„Mes turime kovoti dabar, kad išgelbėtume Ameriką, arba galime visiems laikams prarasti šalį“, - tęsė savo poleminiais pasisakymais pagarsėjęs M. Gaetzas. Tuo tarpu prezidentą jis vadino „vizionieriumi“, kuris saugo šalį.

REKLAMA


Deputatas Jimas Jordanas savo kalboje vaizdo ryšiu sakė, kad D. Trumpas yra „proamerikietiškas kandidatas“.  Jis esą sumažino mokesčius, paskatino ekonomikos augimą, iki mažiausio per 50 metų lygio sumažino nedarbą, išvedė JAV iš tarptautinio branduolinio susitarimo su Iranu ir išsiderėjo laisvos prekybos sutartis su kaimyninėmis šalimis Meksika ir Kanada. Be to, jis stato pažadėtą sieną su Meksika.


Tuo tarpu demokratų valdomuose miestuose vyrauja „nusikalimai, smurtas ir nusikalstamų gaujų viešpatavimas“, - kalbėjo J. Jordanas. Nepaisant to, demokratai esą nori sumažinti policijos, pasienio apsaugos ir kariuomenės finansavimą – „ir iš jūsų atimti jūsų ginklus“.


Respublikonai pirmadienį Šarlotėje Šiaurės Karolinos valstijoje pradėjo keturias dienas truksiantį suvažiavimą. Jo pradžioje D. Trumpas buvo oficialiai iškeltas partijos kandidatu į prezidentus.


D. Trumpas šiuo metu apklausose atsilieka nuo J. Bideno. Ketvirtadienį D. Trumpas Baltuosiuose rūmuose pasakys savo nominavimo kalbą.