L. Linkevičius ir ES vyriausiasis įgaliotinis J. Borrellis aptarė situaciją Baltarusijoje

L. Linkevičius ir ES vyriausiasis įgaliotinis J. Borrellis aptarė situaciją Baltarusijoje


Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefoninio pokalbio metu su ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepu Borrelliu aptarė nerimą keliančią situaciją Baltarusijoje. L. Linkevičius akcentavo koordinacijos ir bendrų Europos Sąjungos (ES) veiksmų, reaguojant į įvykius Baltarusijoje, svarbą.


Pokalbyje ministras pažymėjo, kad būtina užtikrinti, jog Baltarusijos valdžios struktūros nenaudotų jėgos prieš opoziciją ir žiniasklaidos atstovus.


Ministras taip pat informavo apie artimiausiu metu numatomą Astravo atominės elektrinės paleidimą ir jo skubinimą saugumo sąskaita, delsiant atsakyti į Europos branduolinę saugą reguliuojančių institucijų grupės pateiktus klausimus. L. Linkevičius taip pat akcentavo, kad Lietuva tikisi aktyvaus ES institucijų įsitraukimo į šią problemą. Baltarusijai svarbus bendradarbiavimas su ES, būtent todėl šalis privalo vykdyti įsipareigojimus.


Pasak L. Linkevičiaus, Lietuva ir ES yra suinteresuotos ir pasirengusios prisidėti prie Baltarusijos nepriklausomybės ir suvereniteto išsaugojimo.


CRK: Baltarusijos prezidento rinkimuose per tris išankstinio balsavimo dienas balsavo 22,47 proc. rinkėjų


Baltarusijos prezidento rinkimuose per tris išankstinio balsavimo dienas rinkėjų aktyvumas sudarė 22,47 proc. Tokius duomenis penktadienį paskelbė šalies Centrinė rinkimų komisija.


Išankstinis balsavimas Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 4-ąją ir truks iki rugpjūčio 8-osios. Pagrindinė balsavimo diena – rugpjūčio 9-oji. Kandidatais į Baltarusijos prezidentus įregistruoti penki žmonės, tarp jų – dabartinis valstybės vadovas Aliaksandras Lukašenka.