D. Trumpas pasirengęs būti pirmasis, kuriam bus suleista vakcina nuo koronaviruso

D. Trumpas pasirengęs būti pirmasis, kuriam bus suleista vakcina nuo koronaviruso


JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirengęs būti pirmasis šalyje žmogus, kuriam bus suleista vakcina nuo naujojo koronaviruso, kai ji bus sukurta. Baltųjų rūmų šeimininkas tai pareiškė interviu televizijos kanalui „Fox News“, kuris buvo parodytas trečiadienį.


D. Trumpui buvo užduotas klausimas, ar jis pasirengęs būti „vienas iš pirmųjų, kuriam bus suleista vakcina“. „Jūs žinote, kaip būna. Jeigu aš būsiu pirmas, visi kalbės: „Jis toks egoistas, kad panoro pirmas gauti vakcinos“, - atsakė JAV prezidentas.


Anot jo, kiti pripažįsta, jog tai būtų „labai drąsus poelgis“. „Jeigu iš manęs to panorės, jeigu nuspręs, kad tai teisinga, aš tikrai tapčiau pirmu ar paskutiniu, kuriam ji būtų suleista“, - pridūrė D. Trumpas.


Anksčiau JAV prezidentas teigė, kad amerikiečių specialistai gali sukurti vakciną nuo Covid-19 dar gerokai prieš šių metų pabaigą.


Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija.

REKLAMA


Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, Jungtinėse Valstijose jau užfiksuota 3 955 860 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, o bendras aukų skaičius pasiekė 142 942.


JAV per parą užregistruota per 63 000 naujų COVID-19 atvejų


Jungtinėse Valstijose per pastarąsias 24 val. užregistruoti 63 967 nauji COVID-19 atvejai, rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys.


Remiantis Baltimorėje įsikūrusio universiteto duomenimis, iš viso labiausiai koronaviruso paveiktoje pasaulio šalyje COVID-19 atvejų skaičius beveik pasiekė 4 mln. ir sudaro 3 955 860.


Tuo tarpu per pastarąją parą nuo COVID-19 mirė 1 059 žmonės, o bendras aukų skaičius pasiekė 142 942.


JAV, kur anksčiau padėtis buvo pagerėjusi, pastarosiomis savaitėmis fiksuoja augantį naujų ligos atvejų skaičių, ypač šalies pietuose ir vakaruose.


Beveik 415 tūkst. COVID-19 atvejų užfiksavusi Kalifornija aplenkė Niujorką ir tapo valstija su daugiausia COVID-19 atvejų.


Tiesa, Kalifornijoje gyvena dvigubai daugiau žmonių nei Niujorke. Nuo pandemijos pradžios Kalifornijoje mirė daugiau nei 7 800 žmonių.