D. Trumpas: JAV gal ir yra šiek tiek sisteminio rasizmo, bet ne tiek, kiek anksčiau

D. Trumpas: JAV gal ir yra šiek tiek sisteminio rasizmo, bet ne tiek, kiek anksčiau


JAV prezidentas Donaldas Trumpas, remiantis „Wall Street Journal“ paskelbtu interviu, teigė, kad šalyje yra „šiek tiek“ sisteminio rasizmo, tačiau jo mažėja.


„Norėčiau galvoti, kad jo nėra, – cituojamas D. Trumpas. – Tačiau, deja, šiek tiek jo greičiausiai yra. Taip pat galėčiau pasakyti, kad jo yra gerokai mažiau nei buvo anksčiau.“


D. Trumpo administracija siekė apskritai atmesti sisteminio rasizmo idėją ir kaltę dėl tam tikrų incidentų vertė „blogiems obuoliams“ tokiose institucijose kaip policijos departamentas.


Duodamas keletą pastarųjų interviu D. Trumpas mėgino atsiriboti nuo savo prieš tai griežtos pozicijos prieš protestuotojus, sukilusius dėl policijos smurto ir rasizmo. D. Trumpas atsitraukė tiek, kad net pasiūlė Amerikos futbolo lygoms persvarstyti galimybę pasamdyti Coliną Kaepernicką.


D. Trumpas ilgą laiką rodė priešiškumą C. Kaepernickui ir kitiems žaidėjams, kurie, siekdami išreikšti protestą dėl policijos smurto, priklaupė skambant valstybės himnui.


Protestuodama prieš D. Trumpą, iš pareigų pasitraukė aukšta vyriausybės pareigūnė afroamerikietė


Protestuodama prieš prezidento Donaldo Trumpo poziciją debatuose dėl rasizmo, atsistatydino aukšta JAV vyriausybės pareigūnė afroamerikietė. Prezidento komentarai ir veiksmai dėl juodaodžių diskriminacijos „visiškai prieštarauja pagrindinėms mano vertybėms ir įsitikinimams“, - pareiškė Mary Elizabeth Taylor.


Palikdama savo postą, ji elgiasi gal „savo sąžinės balsą“, atsistatydinimo pareiškime valstybės sekretoriui Mike‘ui Pompeo teigė Valstybės departamento Teisės reikalų skyriaus vadovė – jį cituoja „The Washington Post“.

REKLAMA


30-metė buvo viena aukščiausio rango afroaemrikiečių D. Trumpo vyriausybėje. Skyriaus vadovės postą Valstybės departamente ji užėmė nuo 2018 metų. M. E. Taylor kartu buvo ir pirmoji juodaodė moteris šiose pareigose, taip pat iki šiol jauniausia šiame poste.


Jis nori tikėti, kad JAV nėra sisteminio rasizmo, laikraščiui „Wall Street Journal“ yra sakęs JAV prezidentas. „Bet, deja, tikriausiai šiek tiek yra. Aš sakyčiau, kad yra gerokai mažiau“, - kalbėjo jis.


Diskusijoje dėl policijos smurto prieš juodaodžius po afromerikiečio Georgeo‘o Floydo mirties per brutalią policijos operaciją D. Trumpo vyriausybė pastaruoju metu mėgino sudaryti įspūdį, kad rasizmas ten nėra didelė problema. Jis vis pabrėždavo, kad dauguma policininkų, jo nuomone, yra „geri žmonės“.


Debatuose dėl rasizmo ir policijos smurto D. Trumpas kaltinamas neužėmęs vienareikšmiškos pozicijos prieš rasizmą. Jis taip pat kaltinamas kurstęs paaštrėjusius visuomenės ginčus dėl rasizmo ir diskriminacijos, kai, pavyzdžiui, grasino pasitelkti kariuomenę, kad numalšintų riaušes per antirasistines demonstracijas.