JAV: pareikšti kaltinimai trims kitiems G. Floydo suėmime dalyvavusiems policininkams

JAV: pareikšti kaltinimai trims kitiems G. Floydo suėmime dalyvavusiems policininkams


JAV Minesotos valstijos generalinis prokuroras pasunkino kaltinimus buvusiam policijos pareigūnui Derekui Chauvinui, kuris kaltinamas dėl afroamerikiečio George’o Floydo mirties suėmimo metu.


Kaltinimai pareigūnui trečiojo laipsnio žmogžudyste pakeisti į kaltinimus antrojo laipsnio žmogžudyste. Be kita ko, buvo pareikšti kaltinimai trims kitiems G. Floydo suėmimo operacijoje dalyvavusiems policijos pareigūnams. Jie apkaltinti padėjus ir bendrininkavus nužudant 46 metų juodaodį vyrą. Pareigūnai sulaikyti.


„G. Floydo šeimai, mūsų mylimai bendruomenei ir visiems, kuri stebi, sakau, kad G. Floydas buvo svarbus, mylimas, jo šeima svarbi, o jo gyvenimas turėjo vertę ir mes sieksime teisingumo jam ir jums“, – per spaudos konferenciją sakė Minesotos generalinis prokuroras Keithas Ellisonas.


Per G. Floydo sulaikymą gegužės 25 d. D. Chauvinas beveik devynias minutes keliu spaudė ant žemės gulinčio, antrankiais surakinto, beginklio juodaodžio G. Floydo kaklą, nors jis skundėsi, kad negali kvėpuoti. Netrukus jis mirė.


Nėra jokių ženklų, kad G. Floydas priešinosi sulaikomas, jis šaukėsi pagalbos. Nepriklausoma atlikta autopsija parodė, kad vyras mirė dėl uždusimo.


G. Floydo mirtis paskatino masinius protestus JAV prieš policijos smurtą ir rasizmą, kurie kartais perauga į riaušes ir plėšikavimus.


D. Chauvinui už antrojo laipsnio žmogžudystę gresia iki 40 metų kalėjimo.


Neaišku, kaip naujieji kaltinimai, kurie iš esmės patenkina G. Floydo šeimos reikalavimus, paveiks visą šalį apėmusių protestų judėjimą.


Paties G. Floydo šeima ragino protestuotojus susilaikyti nuo smurto ir protestuoti taikiai.