J. Bidenas džiaugiasi pergale Demokratų partijos pirminiuose prezidento rinkimuose trijose valstijose

J. Bidenas džiaugiasi pergale Demokratų partijos pirminiuose prezidento rinkimuose trijose valstijose


Buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas džiaugėsi pergale Demokratų partijos pirminiuose rinkimuose Mičigane, vienoje iš šešių valstijų, kur antradienį vyko pirminiai rinkimai, praneša naujienų agentūra dpa.


„Atrodo, kad mums tai bus dar viena gera naktis – mes laimėjome Misisipėje, Misūryje ir Mičigane“, – pareiškė J. Bidenas.


„Dar prieš savaitę daugelis ekspertų sakė, kad šiai kandidatūrai jau galas, bet mes dar ir kaip gyvi“, – aidint aplodismentams, sakė jis.


Pakartodamas savo žodžius, pasakytus po praėjusios savaitės „superantradienio“ pirminių rinkimų, kai J. Bidenas laimėjo 9 iš 14 valstijų, jis priminė atstovaujantis tiems, kurie buvo užmiršti ir palikti likimo valiai.


Šio antradienio rezultatas buvo smūgis senatoriui Bernie Sandersui, kuriam būtinai reikėjo pergalės Mičigano valstijoje po to, kai pagal laimėtus delegatų balsus praėjusią savaitę jis liko antroje vietoje.


Tiek J. Bideno, tiek B. Sanderso rinkimų kampanijos skyrė daug dėmesio Mičigano valstijai, kur kandidatai kovojo dėl 125 iš 325 delegatų.


Misūrio valstijoje buvo kovojama dėl 68, o Misisipės – dėl 36 delegatų, kurie vėliau balsuos rinkdami prezidentą.


J. Bidenui buvo prognozuojama pergalė Misisipėje, valstijoje su gausia juodaodžių bendruomene, nes jis buvo pirmojo JAV juodaodžio vadovo Baracko Obamos viceprezidentas.


Antradienį pirminiai rinkimai taip pat vyko Aidaho, Šiaurės Dakotos ir Vašingtono valstijose, tačiau ten apie rezultatus spręsti dar anksti.

REKLAMA


Visos šešios valstijos turi iš viso 352 delegatus, beveik 10 proc. visų delegatų Demokratų partijos rinkimuose šiais metais.


J. Bideną remia centristai ir nuosaikieji, o jo rinkimų kampanija siunčia žinią apie „grįžimą prie normalios padėties“ oponuojant Donaldo Trumpo erai.


Tuo metu B. Sandersas siekia įgyvendinti progresyvių reformų paketą, įskaitant esminę sveikatos apsaugos sistemos pertvarką, kad JAV šiuo požiūriu priartėtų prie daugelio kitų pasaulio valstybių. Jis taip pat pateikė pasiūlymus dėl klimato kaitos mažinimo ir baudžiamojo teisingumo reformos.


Respublikonų partijos pirminius rinkimus Mičigane, Misūryje ir Misisipėje laimėjo Donaldas Trumpas, kuriam iš esmės joks kitas respublikonų kandidatas negali mesti iššūkio rinkimuose.