JAV prezidento posto siekiantis J. Bidenas vėl neišvengė liapsuso

JAV prezidento posto siekiantis J. Bidenas vėl neišvengė liapsuso


Demokratų kandidatas į JAV prezidentus Joe Bidenas vėl neišvengė liapsuso. Per rinkimų kampanijos renginį Pietų Karolinoje jis klydo, kalbėdamas apie postą, kurio siekia. „Aš esu Joe Bidenas, ir aš esu demokratų kandidatas į JAV Senatą“, - sakė 77 metų buvęs viceprezidentas.


Šio pasirodymo Įrašas antradienį plito socialiniuose tinkluose ir sulaukė daug pašaipų. J. Bidenas 36 metus priklausė JAV Senatui, o 2009-2017 metais prezidentaujant Barackui Obamai buvo šalies viceprezidentas.


Per kitą renginį Pietų Karolinoje J. Bidenas apsikvailino dar kartą. Jis gyrė bendrą su B. Obama siekį, kad Kinija prisijungtų prie 2015 metų Paryžiaus klimato kaitos susitarimo – ir šiame kontekste paminėjo tariamą susitikimą su prezidentu Deng Xiaopingu. Tačiau šis mirė dar 1997-aisiais. Kinijos vadovas nuo 2013 metų yra Xi Jinpingas.


J. Bidenas per dabartinę rinkimų kampaniją ne kartą klydo, o tai sukėlė abejones dėl jo tinkamumo galutinėje kovoje susirungti su Donaldu Trumpu. Jis, pavyzdžiui, pernai tuometinę britų premjerą Theresą May supainiojo su buvusia vyriausybės vadove Margaret Thatcher. O kartą jis savo šalininkams aiškino: „Mes pirmenybę teikiama tiesai, o ne faktams“. Jis veikiausiai norėjo pasakyti „fikcijai“, o ne „faktams“.

REKLAMA


Buvęs viceprezidentas ilgai pirmavo apklausose dėl demokratų kandidato į prezidentus. Tačiau jau per pirmuosius pirminius rinkimus vasario pradžioje jis patyrė skaudų pralaimėjimą ir sumenkino savo pozicijas ir apklausose.


Šeštadienį Pietų Karolinoje vyksiantys pirminiai rinkimai J. Bidenui yra labai svarbūs. Dar viena nesėkmė gali reikšti jo ambicijų tapti prezidentu pabaigą.


B. Sandersui demokratų TV debatuose vėl teko atlaikyti kritikos laviną


Kairysis kandidatas į JAV prezidento postą Bernie‘is Sandersas naujuose demokratų TV debatuose vėl sulaukė aštrios kritikos. Buvęs Niujorko meras Michaelis Bloombergas pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nori paremti B. Sandersą pirminiuose rinkimuose, kad galiausiai būtų perrinktas Donaldas Trumpas. Buvęs viceprezidentas Joe Bidenas kaltino B. Sandersą, kad šis, būdamas senatorius, balsavo prieš griežtesnį ginklų įstatymą.

REKLAMA


Tai buvo jau dešimtieji demokratų TV debatai. Jie vyko prieš svarbius pirminius rinkimus Pietų Karolinoje. Debatuose Čarlstone dalyvavo septyni iš aštuonių likusių demokratų kandidatų. Kovoje dėl demokratų kandidato nominacijos po pirminių rinkimų trijose valstijoje pirmauja kairysis senatorius B. Andersas.


Nuosaiki senatorė Amy Klobuchar ir buvęs meras Pete‘is Buttgiegas, be to, kritikavo B. Sanderso pasiūlymus dėl įstatymu įtvirtinto sveikatos draudimo visiems piliečiams. Tokie planai esą neįmanomi finansiškai.


Senatorė Elizabeth Warren, kuri kaip ir B. Sandersas, yra kairių pažiūrų, sakė, kad pasisako už „progresyvias idėjas“, kaip ir B. Sandersas. Tačiau ji esą, priešingai nei senatorius, iš esmės įsigilino į tokias temas, kaip griežtesnės taisyklės Volstrytui  ir realistinė sveikatos sistemos reforma.


Kritika B. Sandersui nėra atsitiktinė: „demokratų socialistu“ pasivadinęs senatorius šiuo metu tarp demokratų yra aiškus favoritas. Jis pirmauja ir apklausose šalies mastu.


B. Sandersas kritiką savo atžvilgiu priėmė su ironija: „Aš šįvakar vis išgirstu savo pavardę. Aš klausiu savęs, kodėl“. Kartu jis energingai gynė savo politinius pasiūlymus.


Šeštadienį pirminiai demokratų kandidato rinkimai vyks Pietų Karolinoje. Po to vadinamąjį suerantradienį balsavimas vyks iš karto 14 valstijų. Demokratų kandidatas, kuris bus D. Trumpo varžovas rinkimuose, paaiškės partijos suvažiavime liepą.