Vokietijoje dėl koronaviruso jau trūksta medicininių kaukių, Kinijoje išaugo aukų skaičius

Vokietijoje dėl koronaviruso jau trūksta medicininių kaukių, Kinijoje išaugo aukų skaičius


Vokietijos vaistinės jau kelias savaites išparduoda visas turimas medicinines kaukes, tačiau naujų kaukių pristatymas stringa.


„Yra reikšmingų pristatymo vėlavimų ir sunkumų“, – sakė Vokietijos vaistinių asociacijos (PHAGRO) pirmininkas Thomas Porstneris. Vokietijos vietos tiekėjai jau kurį laiką skundžiasi dėl medžiagų trūkumo.


Medicininių kaukių paklausa smarkiai šoktelėjo dėl koronaviruso COVID-19 protrūkio, tvirtino Vokietijos farmacininkų asociacijų konfederacijos atstovai.


Tiesa, kaukės nėra veiksminga priemonė apsisaugoti nuo koronaviruso.


„Jos nėra labai tinkamos kasdienei apsaugai“, – Vokietijos infekcijų instituto tyrėjas Berndas Salzbergeris.


Pasak B. Salzbergerio, paprasta medicininė kaukė, dengianti burną ir nosį, neapsaugo nuo koronaviruso. Mokslininko teigimu, veido kaukės su apsauginiu filtru yra tinkamos medikams apsisaugoti, tačiau jos nebūtinai tinka kasdieniam naudojimui.


Tuo tarpu Šiaurės Korėja izoliavo 380 užsieniečių, siekdama užkirsti kelią galimam koronaviruso plitimui, praneša BBC.


Izoliuoti užsieniečiai yra augiausia diplomatai sostinėje Pchenjane, skelbė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.


Pastarąsias 30 dienų apie 200 užsieniečių jau buvo izoliuoti specialiose gydymo įstaigose. Šiam karantino terminui pasibaigus, jis buvo pratęstas.


Kol kas nežinoma, kiek laiko truks pratęstas užsieniečių karantinas. Nors Šiaurės Korėjoje kol kas nėra patvirtintų užsikrėtimų naujuoju koronavirusu atvejų, baiminamasi dėl protrūkio šalyje, nes ji ribojasi su Kinija, kur ir prasidėjo koronaviruso epidemija, o sveikatos apsauga Šiaurės Korėjoje yra gana prasta.

REKLAMA


Nuo šiol visi į šalį atvykstantys užsieniečiai bus izoliuojami 30 dienų. Vis dėlto, ekspertų teigimu, Šiaurės Korėjoje nėra daug užsieniečių, o vakariečių šalyje yra iš viso apie 200.


Anksčiau Šiaurės Korėjos valdžia atšaukė kasmetinį Pchenjano maratoną, kuriame įprastai dalyvauja ir žmonės iš užsienio šalių.


Valstybinės žiniasklaidos teigimu, su Kinija besiribojančioje Šiaurės Pjongano provincijoje apie 3 000 žmonių yra stebimi dėl užfiksuotų įtartinų simptomų.


Kinija skelbia apie smarkiai išaugusį nuo naujojo koronaviruso mirusių žmonių skaičių. Nacionalinė sveikatos komisija pirmadienį Pekine pranešė apie 150 naujų mirties nuo Covid-19 atvejų – tiek jų per vieną parą dar nėra buvę. Iš viso šalyje liga jau pražudė 2 592 žmones.


Naujų infekcijų skaičius išaugo 409, bendras patvirtintų užsikrėtimų skaičius žemyninėje Kinijoje pasiekė 77 150.


Didžioji dauguma naujų mirties ir užsikrėtimų atvejų fiksuota Hubėjaus provincijoje.


Ir Pietų Korėjoje, kur virusas ėmė plisti, pranešama apie du naujus mirties atvejus ir 161 naujas infekcijas. Virusas Pietų Korėjoje jau pražudė 7 asmenis, 763 užsikrėtė.


Mirtino koronaviruso epidemija kelia grėsmę jau ir taip trapiam pasaulio ekonomikos atsigavimui, įspėja Tarptautinis valiutos fondas (TVF). Tuo tarpu Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių finansų ministrai išreiškė „tikrą nerimą“ dėl nuvilnijančių koronaviruso protrūkio padarinių ekonomikai.

REKLAMA


Pasaulio ekonomika šiemet augs 3,3 proc. Palyginti, pernai viso pasaulio bendrasis vidaus produktas (BVP) augo 2,9 proc., po dvi dienas trukusio G20 šalių finansų ministrų ir centrinių bankų vadovų susitikimo Rijade sakė TVF vadovė Kristalina Georgieva.


Vis dėlto, prognozuojamas atsigavimas yra trapus, perspėjo ji, nes plintantis mirtinas COVID-19 koronavirusas jau daro didelį poveikį pasaulio ekonomikai.


„COVID-19 virusas – pasaulinė sveikatos nelaimė – sutrikdė ekonominį aktyvumą Kinijoje ir gali kelti grėsmę atsigavimui“, – pranešime teigė K. Georgieva.


Kinijoje virusas sutrikdė prekių tiekimo grandines ir sustiprino investuotojų nerimą, nes, neatlaikiusios nuostolių, daug Kinijos įmonių tiesiog nutraukia veiklą.


Penktadienį Paryžius paskelbė apie priemonių paketą, skirtą padėti epidemijos paveiktoms prancūzų bendrovėms.


„Esame pasirengę imtis visų reikalingų priemonių, kad susitvarkytume su galimai didėsiančiu viruso poveikiui pasaulio ekonomikai“, – sekmadienį Rijade tvirtino Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire‘as.


„Rizika dabar jau patvirtinta, kaip ir poveikis pasaulio ekonomikai, todėl tai yra tikras visų G20 narių nerimas“, – teigė B. Le Maire'as.


Savo ruožtu ekonomikos reikalų eurokomisaras Paolo Gentiloni tikino, kad G20 šalys yra pasirengusios reaguoti į koronaviruso protrūkį „augimą skatinančiomis politikos priemonėmis“, kad sumažintų recesijos riziką.


„Pagrindinės šio koronaviruso protrūkio keliamos rizikos“ yra susijusios su epidemijos trukme, Rijade sakė P. Gentiloni.