Auganti grėsmė: koronaviruso aukų skaičius perkopė 560, užsikrėtė naujagimis

Auganti grėsmė: koronaviruso aukų skaičius perkopė 560, užsikrėtė naujagimis


Sveikatos pareigūnai ketvirtadienį praneša, kad nuo Kinijoje siaučiančio koronaviruso jau mirė 563 žmonės, taip pat užfiksuota 28 018 užsikrėtimo atvejų.


Kinijos nacionalinė sveikatos komisija informuoja, kad per pastarąsias 24 val. mirė 73 žmonės.


Liūdna žinia pasaulį pasiekė trečiadienį, kai paaiškėjo, kad Uhano mieste Kinijoje vos 30 valandų amžiaus naujagimis taip pat užsikrėtęs koronavirusu.


Nuo ligos protrūkio Kinijoje virusas jau išplito į daugiau nei 20 šalių. Valstybių valdžios atstovai į koronaviruso epicentrą Uhano mieste Hubėjaus provincijoje pasiuntė lėktuvų savo piliečiams evakuoti, o Japonijoje ir Honkonge dviejuose kruiziniuose laivuose nustačius užsikrėtimo šiuo virusu atvejų, juose paskelbtas karantinas.


Japonijos sveikatos ministerijos teigimu, kruiziniame laive nustatyta dar 10 užsikrėtimo atvejų po to, kai trečiadienį buvo skelbiama apie pirmuosius 10 užsikrėtimų.


Į pietus nuo Tokijo esančiame Jokohamos uoste karantinas paskelbtas tūkstančiams kruizinio laivo „Deimantinė princesė“ keleivių ir įgulai.


Ketvirtadienį Japonija į Uhaną žada pasiųsti dar vieną užsakytą lėktuvą, kuriuo iš Kinijos pargabens maždaug 200 piliečių.


Koronavirusas išplito Uhane esančiame jūros gėrybių turguje, kuriame buvo parduodami egzotiški gyvūnai. Koronavirusas priklauso tai pačiai virusų šeimai, kaip ir ūminis kvėpavimo takų sindromas (SARS). Tai liga, kuria 2002–2003 m. užsikrėtė 8 000 žmonių visame pasaulyje ir pasiglemžė 800 gyvybių. Pirmiausia šis virusas taip pat paplito Kinijoje, manoma, kad jis buvo susijęs su tam tikrų gyvūnų – civetų – mėsos vartojimu.