Prancūzija sielvartauja: sudegė garsioji Paryžiaus katedra

Prancūzija sielvartauja: sudegė garsioji Paryžiaus katedra


Pirmadienį kilęs gaisras pasiglemžė garsiąją Paryžiaus Dievo motinos katedrą, kuri yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Nors ugnis galiausiai buvo suvaldyta, iš vieno žinomiausių istorinių, architektūrinių ir kultūrinių simbolių liko tik akmeninis kevalas.


Ankstų antradienio rytą paskelbta, kad didžiulis gaisras, nuniokojęs Paryžiaus katedrą, yra suvaldytas: „Gaisras visiškai suvaldytas. Jis iš dalies užgesintas, bet dar yra pavienių liepsnų, kurias reikia užgesinti“, – sakė ugniagesių atstovas pulkininkas leitenantas Gabrielis Plusas.


Prancūzija sielvartauja: sudegė garsioji Paryžiaus katedra


Prancūzija sielvartauja: sudegė garsioji Paryžiaus katedra


Gaistas įsiplieskė pirmadienį vakare, apie 19 val. 50 min. Lietuvos laiku. Maždaug po valandos įgriuvo katedros smailė, o po dar kelių valandų didelė stogo dalis buvo virtusi pelenais.


Pranešama, kad katedra tuo metu buvo renovuojama, tačiau kas galėjo sukelti gaisrą iki šiol nežinoma, tam pradėtas specialus tyrimas. Gaisrui malšinti buvo pasitelkta net 400 gaisrininkų, o operacijos metu vienas jų buvo sužeistas.Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas jau paskelbė, kad šalis ketina atstatyti 850 metų senumo Paryžiaus katedrą, o Prancūzų milijardierius Francoisas-Henris Pinaultas pranešė, kad katedros atstatymui ketina skirti 100 mln. eurų paramą.


„Mano tėvas, Francoisas Pinaultas, ir aš nusprendėme skirti iš kompanijos „Artemis“ fondų 100 milijonų eurų Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedrai, kurioje pirmadienį kilo gaisras, atstatyti“, - pareiškė žurnalistams verslininkas.


Dievo Motinos katedra yra viena pagrindinių Paryžiaus turistų atrakcijų, kasmet ją aplanko milijonai žmonių. Katedra stovi miesto širdyje Sitė saloje. Jos istorija siekia XII amžiaus vidurį. Kol katedra buvo pastatyta, praėjo beveik 200 metų. Gotikinio stiliaus Dievo Motinos katedra yra 127 metrų ilgio, 40 metrų pločio ir iki 33 metrų aukščio.