D.Trumpas užsipuolė Vokietiją dėl išlaidų šalies gynybai: ar reikia sunerimti ir Lietuvai?

D.Trumpas užsipuolė Vokietiją dėl išlaidų šalies gynybai: ar reikia sunerimti ir Lietuvai?


Susitikime su NATO generaliniu sekretoriumi Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas kalbėjo apie Aljanso narių išlaidų gynybai didinimą ir sukritikavo Vokietiją.


D.Trumpas antradienį per susitikimą su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, be kita ko, kalbėjo apie Aljanso narių išlaidų gynybai didinimą. Jis pareiškė, kad Vokietija nepakankamai prisideda prie organizacijos biudžeto.


„Vokietija, atvirai kalbant, nemoka savo teisingos dalies, - sakė Baltųjų rūmų šeimininkas. - Jie nemoka to, ką turėtų mokėti. Jie moka tik maždaug 1 procentą“. Jis pridūrė, kad labai gerbia Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir labai gerbia šią šalį.


„Mano tėvas vokietis, buvo vokietis. Jis gimė nuostabioje vietoje Vokietijoje, todėl mano jausmai Vokietijai labai šilti“, - teigė JAV prezidentas.


Laikraštis „The Washington Post“ pažymi, kad D. Trumpas jau mažiausiai trečią kartą taip kalbėjo apie savo tėvą Fredą Trumpą, kuris iš tikrųjų gimė Niujorke 1905 metais.

REKLAMA


Žiniasklaidos duomenimis, dabartinio JAV prezidento senelis Friedrichas Trumpas gimė Vokietijoje ir emigravo į Jungtinės Valstijas 1885 metais.


O ar dėl tokių D.Trumpo priekaištavimų reikėtų sunerimti ir Lietuvai? Dar 2018 metų viduryje buvo paskelbta, kad siekiama pasivyti NATO nubrėžtą 2 proc. BVP ribą, kurią reikia skirti šalies gynybai, dėl to Lietuvos biudžetas šiai sričiai turėjo augti keliolika milijonų eurų.


2 proc. BVP yra NATO dokumentuose užfiksuotas standartas, ir JAV prezidentas D.Trumpas griežtai kritikuoja šalis, kurios jo nepasiekia. Lietuva pagal gynybos išlaidas, lyginant su ekonomikos dydžiu, užima šeštą vietą NATO.


Pagal praėjusių metų projektą, 2018-aisiais krašto apsaugai Lietuva numatė skirti 873 mln. eurų.