„Oskarų“ apdovanojimuose – įvertinimas filmams apie „Queen“ bei rasinę diskriminaciją

„Oskarų“ apdovanojimuose – įvertinimas filmams apie „Queen“ bei rasinę diskriminaciją


Holivude išdalyti prestižiniai kino apdovanojimai „Oskarai“. 91-ąjį kartą vykusioje ceremonijoje geriausiu metų filmu netikėtai paskelbta juosta „Žalioji knyga“ („Greeb Book“). Ši komedija pasakoja apie juodaodžio pianisto ir jo baltaodžio vairuotojo santykius rasinės diskriminacijos metais JAV pietinėse valstijose.


„Oskarų“ apdovanojimuose – įvertinimas filmams apie „Queen“ bei rasinę diskriminaciją„Oskarų“ apdovanojimuose – įvertinimas filmams apie „Queen“ bei rasinę diskriminaciją„Oskarų“ apdovanojimuose – įvertinimas filmams apie „Queen“ bei rasinę diskriminaciją„Oskarų“ apdovanojimuose – įvertinimas filmams apie „Queen“ bei rasinę diskriminaciją„Oskarų“ apdovanojimuose – įvertinimas filmams apie „Queen“ bei rasinę diskriminaciją


Peterio Farrelly'io „Žalioji knyga“, be kita ko, įveikė „Bohemijos rapsodiją“ („Bohemian Rhapsody“), „Romą“ („Roma“) ir „Vice“ („Vice“). „Žalioji knyga“ triumfavo ir geriausio scenarijaus kategorijoje, o juostoje vaidinęs Mahershala Ali tapo geriausiu antrojo plano aktoriumi.91-oji „Oskarų“ įteikimo ceremonija prasidėjo legendinės britų roko grupės „Queen“ pasirodymu. Jos nariai sudainavo kelis savo superhitus, tarp jų „We Will Rock You“ ir „We Are The Champions“. Dideliame ekrane buvo rodomas grupės įkūrėjas Freddie'is Mercury'is. 1991-aisiais mirusio atlikėjo partijas dainavo amerikietis Adamas Lambettas.


„Queen“ pasirodymo dingstis buvo filmas „Bohemijos rapsodija“, pasakojantis apie ankstesnius grupės metus ir nuo AIDS mirusio F. Mercury'io gyvenimą. Atlikėją šiame filme įkūnijęs Ramis Malekas paskelbtas geriausiu pagrindinio vaidmens atlikėju. „Ačiū, Queen“, - sakė 37-erių aktorius, atsiimdamas trokštamą apdovanojimą. R. Malekas nurungė Christianą Bale'ą („Vice“), Bradley'į Cooperį („Taip gimė žvaigždė“, „A Star Is Born“), Willemą Dafoe („Prie amžinybės vartų“, „At Eternity's Gate“) ir Viggo Mortenseną („Žalioji knyga“).
Geriausia pagrindinio vaidmens atlikėja pripažinta Olivia Colman. Ji sukūrė vaidmenį „Favoritėje“ („The Favourite“) ir šioje kategorijoje įveikė tokias konkurentes, kaip Gleen Close ir Lady Gaga.


Amerikietė Regina King „Oskaru“ padovanota kaip geriausia antrojo plano aktorė. 48-erių aktorė statulėlę atsiėmė už savo vaidmenį Barry'io Jenkinso dramoje „Jei Beale galėtų kalbėti“ („If Beale Street Could Talk“). Čia ji vaidina motiną, ryžtingai remiančią kūdikio besilaukiančią savo dukterį ir darančią viską, kad laisvę atgautų nekaltai kalėjime sėdintis jos sužadėtinis.„Oskaru“ ceremonijoje apdovanotas ir Meksikos režisieriaus Alfonso Cuaroni filmas „Roma“. Jis titulą pelnė kaip geriausia užsienio juosta. Jodai baltas filmas apdovanojimą gavo ir už geriausią operatoriaus darbą.